Російські хакери активізувалися в українському кіберпросторі перед виборами

Російські хакери активізувалися в українському кіберпросторі перед виборами

Укрінформ
Хакерські угруповання, що мають стосунок до Росії, такі як Fancy Bear, The Shadow Brokers та інші, активізувалися в українському кіберпросторі перед виборами, намагаючись у будь-який спосіб отримати доступ до мереж держорганів.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив керівник Кіберполіції Сергій Демедюк.

"Загалом, останнім часом зазнають системних атак усі центральні органи виконавчої влади, зокрема й ті, що перебувають під захистом Держспецзв'язку. Мета — проникнути в їхню мережу. Однак успішних атак ми не виявили", - зазначив він.

Як розповів Демедюк, є, зокрема, спроби "протестувати" атаками сайт ЦВК й отримати інформацію про її внутрішню мережу. "Ми фіксуємо на закритих форумах багато замовлень на отримання актуальних баз даних, у тому числі й бази даних наших виборців, але поки що не володіємо інформацією про те, що хтось із замовників отримав бажане", - зауважив він.

Керівник кіберполіції додав, що нещодавно фахівці відомства допомагали "відбиватися" від хакерських атак Міністерству агрополітики та Мін'юсту. "І це я назвав лише ті три органи, які до нас звернулися за останній тиждень", - наголосив він.

Читайте також: МВС перевіряє повідомлення про втручання у роботу системи ЦВК “Вибори-2019”

Крім того, іноземні хакери систематично "штурмують" українські суди.

Демидюк уточнив, що дедалі частіше кіберполіцейські фіксують масові поширення модифікованого шкідливого програмного забезпечення, яке російські хакери вже використовували під час атак на об'єкти критичної інфраструктури, а також нового, з яким раніше українські фахівці не стикалися.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-