УГКЦ закликає українців прийти на вибори

УГКЦ закликає українців прийти на вибори

Укрінформ
Українська Греко-Католицька церква закликає українців взяти участь у виборах і голосувати усвідомлено і виважено.

Про це йдеться у зверненні Синоду УГКЦ, підписаному главою УГКЦ Святославом і оприлюдненому на сайті церкви.

“Передовсім звертаємося до всіх, кому належить виборче право, обов’язково взяти участь у виборах, продемонструвавши таким чином готовність до особистої відповідальності за майбутнє нашої держави. Водночас нагадуємо, що нашим завданням є зробити добре усвідомлений вибір, показавши себе зрілими громадянами. Не беручи участі у виборах чи недбало та легковажно віддаючи свій голос, ми не робимо позитивного внеску в подальший розвиток і утвердження української державності”, - наголошується у зверненні.

Автори закликають звернути увагу на те, яку конкретну модель розвитку країни пропонують кандидати у президенти і якими шляхами вони хочуть досягати визначених цілей.

“Президент України несе відповідальність за такі дуже важливі ділянки суспільно-політичного буття, як державний суверенітет і територіальна цілісність Батьківщини, захист країни від посягань зовнішніх ворогів, національна безпека і оборонна здатність України, її міжнародні відносини та інші важливі функції державного управління і контролю. Якщо б таке кермо потрапило до рук цілком не підготовленої чи скомпрометованої якимись шкідливими для держави та народу діями особи, її деструктивна діяльність могла б обернутися непередбачуваними, навіть трагічними наслідками для країни”, - застерігають вони.

За їхніми словами, особливо слід бути обережними щодо осіб, які пропонують легкі та швидкі способи вирішення дуже непростих питань, зокрема війни і миру.

“Бо встановлення миру з агресором будь-якою ціною та на його умовах означає знищення Української Держави та втрату державності і, де-факто, є прихованою відмовою від власного суверенітету та свободи народу. Кожен, хто на основі популістських підходів пропонує такого типу розв’язки, не гідний довіри українських громадян”, - підкреслюється у документі.

Водночас кандидатів закликають “поводитися чесно, прозоро і відповідально, рішуче відкидаючи негідні засоби ведення виборчої кампанії, і представити громадянам програму дій, яку справді можливо виконати”.

Читайте також: Найбільші шанси стати президентом має Порошенко

Їх застерігають від намагання купити голоси виборців, а громадян — від готовності продати свій голос. Членів виборчих комісій, своєю чергою, закликають "сумлінно виконувати свої завдання і не ставати співавторами кримінального й морального злочину фальсифікацій чи маніпуляцій волевиявлення громадян".

“Беручи до уваги небезпідставні остороги щодо можливих провокацій з боку недругів нашої Вітчизни, особливій Божій опіці поручаємо українські правоохоронні органи, щоб вони могли запевнити мир і безпеку під час виборчої кампанії та в сам день виборів”, - ідеться у зверненні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-