У Берліні впевнені, що місія ОБСЄ впорається в Україні і без росіян

У Берліні впевнені, що місія ОБСЄ впорається в Україні і без росіян

Вибори Президента
Укрінформ
Недопуск російських спостерігачів на президентські вибори в Україні не відповідає стандартним правилам ОБСЄ, але на роботу місії спостерігачів ніяк не вплине.

Про це сказав у п'ятницю на брифінгу в Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«До питання підготовки вільних, демократичних і прозорих виборів відноситься також участь спостерігачів. Це стандарт ОБСЄ, і рішення України не відповідає цьому стандарту. В той самий час ми не можемо закривати очі на те, що Росія постійно ставить під питання територіальний суверенітет України, як у Криму, так і шляхом постійної підтримки сепаратистів на сході країни», - сказав Зайберт.

Тому в Україні існує «глибока недовіра» до Росії, додав він.

Представник МЗС ФРН Райнар Бреуль зі свого боку поінформував, що глава відомства Хайко Маас обговорив це питання, яке дуже серйозно сприймають у Німеччині, з українським колегою Павлом Клімкіним на їх зустрічі у Вашингтоні.

Якщо російські спостерігачі не зможуть взяти участі, то це має знайти відображення в звіті спостерігачів місії, вважають у німецькому МЗС.

Водночас, у Берліні впевнені, що відсутність представників РФ не вплине на роботу наглядової місії. Країни-члени ОБСЄ зобов'язані допускати спостерігачів з інших країн-членів (до них відноситься і Росія), проте «обмеження допустимі», зауважив дипломат.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада внесла зміни до виборчого законодавства щодо заборони для громадян держави-агресора бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) висловило жаль щодо цього рішення.

Читайте також: ОБСЄ обіцяє виключити росіян зі списку спостерігачів на виборах в Україні

У МЗС України зазначили, що місія БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за майбутніми президентськими виборами в Україні може бути успішною без спостерігачів з Росії. А також зазначили, що Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів волевиявлення громадян.

Також у МЗС заявили, що взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн ніколи не заважала БДІПЛ ОБСЄ успішно здійснювати процес спостереження за виборами. І нагадали, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента Росії в 2018 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-