Рада у березні може посилити покарання за виборчі порушення

Рада у березні може посилити покарання за виборчі порушення

Укрінформ
Радник міністра внутрішніх справ України Іван Стойко розраховує, що Верховна Рада до березня ухвалить закон про посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

Про це він сказав під час засідання у МВС координаційного штабу щодо підготовки до виборів 2019 року, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наразі не прийнятий закон, який має на меті жорсткіше ставитися саме до порушень. Він зареєстрований за номером 8270 у Верховній Раді. Якщо буде воля Президента та більшості (парламентської - ред.), ми думаємо, що десь до березня цей закон повинен бути прийнятий. Він обговорюється вже, і як один з пріоритетних буде обговорюватися на засіданнях фракцій Блоку Петра Порошенка та Народного фронту”, - сказав Стойко.

Читайте також: Поліція зафіксувала вже понад 250 порушень

За його словами, фактів порушення виборчого законодавства вже чимало. Зокрема, деякі претенденти на участь у президентських перегонах вже активно просувають свою передвиборчу рекламу, хоча у ЦВК ще не зареєструвалися кандидатами, сказав Стойко, додавши, що така реклама переважно без вихідних даних. “Я маю на увазі видавців, тираж, кількість. Доходить до того, що просто роздають газети або листівки взагалі без жодних вихідних даних. Тому ми сьогодні бачимо не тільки рекламу по телебаченню, в інтернеті, а й люди, які працюють в обласних штабах кандидатів, які не зареєстрували свою виборчі фонди, не зареєстровані самі кандидати, але реклама усюди поширена”, - підкреслив радник міністра.

Він зазначив, що на усі ці випадки правоохоронні органи зобов'язані реагувати, вживати відповідні заходи.

“Ми повинні зробити усе, щоб ті кандидати та їхні команди розуміли, що є рамки закону, які ніхто не повинен переступати. Якщо ми будемо миттєво реагувати на будь-які порушення по тих чи інших статтях, будемо відкривати справи, людина двічі або тричі подумає, чи варто це робити”, - сказав Стойко.

Як повідомляв Укрінформ, 11 квітня 2018 року Кабінет міністрів підтримав запропоновані МВС зміни до законодавства, в яких пропонується посилити відповідальність за порушення виборчого права. Проект закону зареєстрували у парламенті 18 квітня 2018 року.

Законопроектом пропонують внести зміни до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, які забезпечать невідворотність покарання за злочини проти виборчих прав і декриміналізують дрібні правопорушення, які не впливають на перебіг виборів.

Пропонують позбавляти волі до 2 років за такими статтями КК: ч .1 ст 158-1 – незаконне використання, вкидання бюлетенів; ч. 1 ст. 159 – порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем; ч 1. ст. 160 – отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо.

За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборів, фальсифікацію документацію пропонують позбавляти волі до 6 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-