КВУ розповів, коли можна офіційно починати передвиборчу агітацію

КВУ розповів, коли можна офіційно починати передвиборчу агітацію

Укрінформ
Проведення передвиборчої агітації кандидатом у Президенти України розпочинається наступного дня після дня його офіційної реєстрації ЦВК, а не після оголошення заяви про наміри балотуватися.

Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України” (КВУ) Олексій Кошель у коментарі Укрінформу.

“Із того дня, коли кандидат буде офіційно зареєстрований як кандидат у Президенти України, тобто подасть свої документи в ЦВК, отримає посвідчення кандидата в президенти, на нього буде поширюватися дія чинного законодавства. Тобто, на жаль, до того часу, поки кандидат офіційно не зареєстрований, незважаючи на те, що він чи його політична сила зробили заяву про наміри взяти участь у виборчій кампанії, до того часу дія чинного законодавства на нього не поширюється”, - зазначив він.

Кошель підкреслив, що це стосується у тому числі й проведення передвиборчої агітації, яка згідно із законодавством розпочинається наступного дня після реєстрації кандидата на пост глави держави.

“До прикладу, Володимир Зеленський у перший день виборчої кампанії, 31 грудня оголосив, що він має намір балотуватися, і 1 січня мала місце потужна рекламна кампанія в соціальних мережах, у мережі Інтернет. Або ж ряд інших політиків, які не просто заявили про намір балотуватися, а проводять агітаційну кампанію, котра має всі ознаки виборчої, тобто вони говорять про себе як про потенційних переможців виборів, про перші кроки, які вони зроблять на посту президента тощо. На таких осіб дія чинного законодавства не поширюється до того часу, поки вони не здадуть документи в ЦВК”, - підкреслив експерт.

Водночас директор КВУ зауважив, що до того часу, поки потенційний кандидат на пост глави держави офіційно не зареєстрований, він не повинен звітувати про витрачені кошти, зокрема на рекламну кампанію, до ЦВК й НАЗК. У цьому контексті Кошель висловив думку, що багато потенційних кандидатів подаватимуть документи у ЦВК в лютому, аби мати вільний від обов’язкового звітування місяць на рекламну кампанію, яка по факту є передвиборчою агітацією.

Читайте також: КВУ назвав найменш продуктивних депутатів Ради

“Можу припускати, що окремі потенційні кандидати можуть свідомо відкладати подання документів до ЦВК до початку лютого з тим, щоб, принаймні, отримати вільний місяць, коли можна агітувати без обмежень, витрачати кошти будь-які без обмежень і не звітуватися в рамках чинного законодавства про свої витрати”, - відзначив Кошель.

Водночас він наголосив, що відповідальності за ведення так званої дочасної агітації законом не передбачено.

“Той рекламний безлад, який ми спостерігаємо, вказує лише на одне: потрібно проводити серйозну виборчу реформу або ж намагатися, якщо на президентські вибори вже запізно, то хоча б на парламентські частково врегулювати це питання в законодавстві про парламентські вибори”, - переконаний голова КВУ.

Як повідомлялося, в Україні 31 грудня розпочався виборчий процес чергових виборів Президента України, призначених на 31 березня 2019 року.

Висування кандидатів політичними партіями або шляхом самовисування на пост глави держави та подання кандидатами документів до ЦВК триватиме з 31 грудня 2018 року до 3 лютого 2019 року. Перед поданням до Центрвиборчкому документів кандидат або партія, яка його висунула, має внести грошову заставу у розмірі 2,5 млн гривень.

Реєстрація кандидатів у президенти триватиме до 8 лютого включно.

Голосування на виборах Президента проводитиметься 31 березня 2019 року з 8 до 20 години.

Результати голосування ЦВК має встановити до 10 квітня.

Не пізніше як через 30 днів після оголошення офіційних результатів новообраний Президент має вступити на посаду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-