Китай засудив погрози США розірвати торгівлю з Іспанією через Іран
Про це на брифінгу заявила речниця МЗС КНР Мао Нін, передає кореспондент Укрінформу.
«Міжнародна торгівля не повинна перетворюватись на інструмент тиску чи зброю для політичного примусу одних країн виконувати вимоги інших», – сказала Мао, коментуючи повідомлення про намір президента США Дональда Трампа повністю розірвати торговельні зв’язки з Іспанією через її відмову надати свої авіабази для завдання ударів по Ірану.
Дипломатка наголосила, що з точки зору Пекіна удари США та Ізраїлю по Ірану порушують міжнародне право, і примус до їх підтримки інших країн, які не бажають втягуватися у конфлікт, є неприпустимим.
«Торгові зв’язки між державами не слід використовувати як знаряддя політичного примусу», – підкреслила речниця зовнішньополітичного відомства Китаю.
Як повідомляв Укрінформ, президент Дональд Трамп заявив, що США припинять торгівлю з Іспанією, бо та не дозволила американцям використовувати свої військові бази для операції проти Ірану.
У відповідь прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес розкритикував операцію США та Ізраїлю проти Ірану та закликав не грати в «російську рулетку» з долями мільйонів людей.
Фото: Pixabay