Фонд гарантування подав апеляцію на відмову суду стягнути з РФ майже ₴1 мільярд збитків чотирьох банків

Фонд гарантування подав апеляцію на відмову суду стягнути з РФ майже ₴1 мільярд збитків чотирьох банків

Укрінформ
Фонд гарантування оскаржить рішення суду першої інстанції щодо стягнення з Росії збитків чотирьох банків внаслідок окупації території України.

Про це повідомляє ФГВФО, передає Укрінформ.  

"25 лютого 2026 року Північний апеляційний господарський суд розпочне розгляд апеляційної скарги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на рішення Господарського районного суду м. Києва у справі проти країни-агресора Росії за збитками ПАТ «Банк «Київська Русь», ПАТ «КБ «Актив-Банк», ПАТ «Енергобанк», ПАТ «Банк Ппетрокоммерц-Україна» на понад 920 млн грн (справа №910/5686/25), що були завдані окупантами, починаючи з 2014 р.", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці банки були позбавлені можливості розпоряджатися своїм майном через окупацію Російською Федерацією окремих територій України, розташованих в АР Крим, Луганській та Донецькій областях. У підсумку збитки ПАТ «Банк «Київська Русь» склали 229,7 млн грн, ПАТ «КБ «Актив-Банк» втратив 169,5 млн грн, ПАТ «Енергобанк» – 223,9 млн грн, ПАТ «Банк Петрокоммерц-Україна» - 301,9 млн грн. Ці суми заявлені до стягнення з Росії на користь Фонду.

Суд першої інстанції відхилив позов Фонду, зробивши висновок про відсутній причинно-наслідковий зв’язок між діями Російської Федерації та заподіяною банкам шкоди, а також розміру заявлених збитків.

"Загалом збитки банків від дій Росії з 2014 року до початку повномасштабного вторгнення ми попередньо оцінюємо у 84 мільярди гривень. За ними будуть подані позови, а отримані судові рішення у перспективі дозволять порушити питання про стягнення збитків з Росії на міжнародній арені» - наголосила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.

Як повідомлялося, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб уже у трьох аналогічних справах отримав остаточні, обов’язкові до виконання рішення судів на свою користь. 23 січня 2024 Господарський суд м. Києва ухвалив рішення на користь Фонду у справі ПАТ «КБ «УФС» на понад 1,9 млрд грн збитків, завданих Росією (справа №910/7444/23).

Читайте також: Росія має заплатити651 мільйон за збитки, завдані Промекономбанку - рішення суду

17 липня 2025 Господарський суд м. Києва повністю задовольнив позовні вимоги Фонду до країни-агресора на загальну суму 498,5 млн грн за справою №910/731/25. Це груповий позов, у якому об’єднано 5 банків, що зазнали збитків унаслідок російської збройної агресії, - ПАТ «Грін Банк», ПАТ «Ерде Банк», ПАТ «Уургазпромбанк», ПАТ «Банк «Таврика», ПАТ «Фортуна-Банк».

23 грудня 2025 Господарський суд м. Києва повністю задовольнив позовні вимоги Фонду до країни-агресора про стягнення збитків завданих ПАТ «КБ «Промекономбанк» у розмірі 650,9 млн грн (справа №910/8847/23).

Фото: lb.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-