Ціни на дорогоцінні метали в кінці року знижуються, срібло падає після зростання до $80

Ціни на дорогоцінні метали в кінці року знижуються, срібло падає після зростання до $80

Укрінформ
Дорогоцінні метали почали падати у ціні в понеділок: срібло знизилося після досягнення позначки 80 доларів за унцію на початку дня, а золото упало з майже рекордних максимумів, оскільки послаблення геополітичних факторів охолодило попит на безпечні активи.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Спотова ціна на золото подешевшала на 1,7% до 4455,34 долара за унцію після досягнення рекордного максимуму в 4549,71 долара у п'ятницю. Ф'ючерси на золото в США з поставкою в лютому подешевшали на 1,2% до 4500,30 долара за унцію.

Спотова ціна на срібло подешевшала на 4,6% до 75,47 долара за унцію, відійшовши від рекордного максимуму в 83,62 долара, досягнутого раніше в ході сесії.

«Поєднання отримання прибутку та, здавалося б, продуктивних переговорів між Трампом і Зеленським щодо потенційної мирної угоди поставило золото та срібло у скрутне становище», — зазначив головний аналітик ринку KCM Trade Тім Вотерер.

Президент США Дональд Трамп заявив у неділю, що він і Президент України Володимир Зеленський «наблизилися, можливо, дуже близько» до угоди про припинення війни в Україні.

Срібло подорожчало на 181% з початку року, обігнавши золото, завдяки включенню його до переліку критично важливих мінералів США, обмеженості пропозиції та низьким запасам на тлі зростання промислового та інвестиційного попиту.

Золото в злитках також продемонструвало вражаючий ріст у 2025 році, піднявшись на 72% і побивши кілька рекордних максимумів. Золоту сприяла низка факторів, серед яких очікування подальшого зниження ставок у США, геополітична напруженість, стійкий попит з боку центральних банків і зростання обсягів в біржових фондах.

Читайте також: Ціни на мідь злетіли до рекордного рівня за понад десятиліття

Спотова ціна на платину впала на 6,2% до 2298,45 долара за унцію після того, як раніше в цей день піднялася до рекордного рівня 2478,50 долара, а ціна на паладій впала на 11,4% до 1705,15 долара за унцію.

Як повідомляв Укрінформ, ціна на біткойн зросла до позначки в 90 000 доларів, що вказує на можливий стрибок криптовалюти у майбутньому після того, як токен пропустив різдвяне ралі, яке підняло акції до рекордних максимумів.

Фото згенероване ШІ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-