Вчасна реструктуризація боргу є важливою частиною підтримки України - Марченко

Вчасна реструктуризація боргу є важливою частиною підтримки України - Марченко

Укрінформ
Україна врахувала відгуки інвесторів і ринку та підготувала конструктивну пропозицію, яка, на наш погляд, є прийнятною для всіх сторін; нашу пропозицію підтримують Міжнародний валютний фонд та офіційні кредитори.

Так міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував оприлюднену 17 червня на Лондонській фондовій біржі заяву уряду України, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міністерства.

«Сильні армії мають підтримуватись сильними економіками задля того, щоб вигравати війни. Україна продемонструвала надзвичайну стійкість, зіткнувшись з повномасштабним вторгненням росії, а наша економіка перевершила всі очікування. Але це крихка рівновага, яка залежить від продовження послідовної та значної підтримки партнерів. Вчасна реструктуризація боргу є важливою частиною цієї підтримки", - наголосив міністр.

Він нагадав, що Україна проводила консультації з інвесторами на постійній основі з початку неспровокованого повномасштабного вторгнення Росії та доклала чимало зусиль, щоб провести переговори з радниками та членами Комітету власників єврооблігацій на засадах взаємної довіри.

"Я знаю, що ми просимо приватних кредиторів докласти значних зусиль з їхнього боку, але без реструктуризації Україна не зможе достатньо профінансувати нашу оборону і розпочати програму відновлення та реконструкції, яка є спільною метою для всіх наших партнерів як з державного, так і з приватного секторів", - підсумував Марченко.

Читайте також: Рішення G7 зняло напруженість у плануванні бюджету на наступний рік - Марченко

Як повідомлялось, 17 червня 2024 року Кабінет Міністрів оприлюднив на Лондонській фондовій біржі заяву з пропозицією щодо реструктуризації комерційного зовнішнього боргу України. Пропозиція полягає в обміні всіх 13 серій єврооблігацій або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1), або на серію простих облігацій (варіант 2).

Програма співробітництва України з МВФ передбачає проведення двоетапної реструктуризації зовнішнього боргу - у 2024 і 2026 роках.

Фото: Міністерство фінансів України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-