ВАКС стягнув на користь держави активи компанії, пов’язаної з російським букмекером 1xBet

ВАКС стягнув на користь держави активи компанії, пов’язаної з російським букмекером 1xBet

Укрінформ
Вищий антикорупційний суд стягнув у дохід держави активи пов’язаної з Росією компанії SIA Royal pay Europe.

Йдеться про цінні папери та кошти на загальну суму понад 1,8 млрд гривень. Про це в Телеграмі повідомило Державне бюро розслідувань, передає Укрінформ.

Як зазначається, суд задовольнив позов Міністерства юстиції України про застосування до компанії санкцій у вигляді стягнення активів у дохід держави. Рішення ухвалене за матеріалами кримінального провадження ДБР.

У ході слідства встановлений звʼязок SIA Royal pay Europe із російським букмекером 1xBet, представленим в Україні товариством з обмеженою відповідальністю «Твоя беттінгова компанія», а також з іншими компаніями та особами, дії яких вчинені на шкоду національним інтересам і національній безпеці в умовах воєнного стану.

Підтверджено, що на українських банківських рахунках SIA Royal pay Europe є кошти, пов’язані з російським бізнесом і капіталом, на загальну суму понад 1,8 млрд у гривневому еквіваленті без відповідного підтвердження джерел їхнього походження.

Читайте також: В Україні регулятор контролюватиме розповсюдження реклами азартних ігор

У бюро нагадали, що нині триває досудове розслідування за наступними статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 110-2 - фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України;
  • ч. 4, 5 ст. 191 - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • ч. 2 ст. 364 - зловживання владою або службовим становищем;
  • ч. 2 ст. 364-1 - зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми.

Як повідомляв Укрінформ, у січні 2023 року Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України про запровадження на п'ять років економічних обмежень проти SIA Royal Pay Europe.

Також глава держави увів у дію рішення РНБО про запровадження на 50 років санкцій проти «Твоєї беттінгової компанії».

Наприкінці року Мін'юст подав до Вищого антикорупційного суду позов про застосування санкцій у вигляді стягнення в дохід держави активів SIA Royal Pay Europe на загальну суму понад 1,8 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-