Україна та Аргентина зацікавлені у поглибленні ділової співпраці - Свириденко про результати візиту

Україна та Аргентина зацікавлені у поглибленні ділової співпраці - Свириденко про результати візиту

Укрінформ
Україна та Аргентина зацікавлені у поглибленні бізнес-звʼязків, співпраці в оборонній, аграрній, енергетичній сфері.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що делегація українського уряду розпочала перший робочий візит країнами Латинської Америки із переговорів в Аргентині.

«Ця робоча поїздка - продовження діалогу, який розпочав Президент України Володимир Зеленський разом із Президентом Аргентини Хавʼєром Мілеєм. На порядку денному - Перший Глобальний саміт миру, ініційований Президентом Володимиром Зеленським, посилення бізнес-звʼязків, поглиблення співпраці в оборонній сфері, підтримка української енергетичної системи на фоні системних обстрілів Росією наших енергетичних потужностей», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириден за результатами візиту в Аргентину.

Україна запросила лідерів Аргентини долучитися до Першого Глобального саміту миру.

«Обговорили з керівництвом країни формат участі у Глобальному саміті миру. Успіх саміту та глобальна присутність країн Латинської Америки стануть чітким сигналом, що світ не підтримує війну, яку ініціювала терористична Росія. Запросили Аргентину стати співкерівниками робочої групи щодо одного із пунктів Формули миру», - уточнила Свириденко.

За її словами, є зацікавлення як зі сторони України, так і Аргентини у поглибленні ділової співпраці. Зокрема, відбулася зустріч співголів Спільної українсько-аргентинської міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва, міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна та першого заступника з міжнародних економічних відносин МЗС Аргентини Марсело Сіма. Під час якої сторони домовились провести у жовтні 2024 року засідання міжурядової комісії. Востаннє воно відбувалося 18 років тому. Крім того, розглядається можливість проведення українсько-аргентинського бізнес-форуму.

Читайте також: Оборона, енергетика та інфраструктура: Україна й Аргентина обговорюють поглиблення співпраці

Українська делегація також провела зустріч із представниками Аргентинської палати торгівлі та послуг (САС) й Аргентинсько-Української палати торгівлі і промислу (CAUCI).

«Запросили бізнес доєднатися до Ukraine Recovery Conference у Берліні. Знаємо, що вже є зацікавлення компаній із фармацевтичного, агросекторів, переробної промисловості, які хочуть поглиблювати співпрацю із Україною. Сприяти цьому може і угода про вільну торгівлю з Аргентиною, над якою ми зараз працюємо. Співпраця з Аргентиною виходить на якісно новий рівень. Ця країна - лідер стратегічно важливого для нас регіону Латинської Америки, тому посилення присутності України на порядку денному - вклад як у розвиток бізнес-зв’язків, так і безпекових проєктів», - підсумувала Свириденко.

Як повідомлялось, Аргентина вже виділила 16 пакетів гуманітарної допомоги на $600 тисяч. Країна надає підтримку українцям, які проживають в Аргентині. Нині в країні мешкає до пів мільйона українців.

Фото: Мінекономіки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-