Українські фермери збільшують насадження обліпихи

Українські фермери збільшують насадження обліпихи

Укрінформ
В Україні набирає оберти культура вирощування обліпихи: до державного реєстру занесено вже 15 сортів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Agronews з посиланням на «Ягідник».

«Українські фермери за останні 7 років стрімко підхопили тенденцію розвитку обліпихового бізнесу. Але через брак вітчизняного садивного матеріалу в посадках переважають іноземні сорти», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що використовують переважно такі сорти як Andros, Clara, Cora, Dora, Mara, Eva, Lord, Marija Bruvele, Tatjana. Імпортують садивний матеріал в основному з країн Прибалтики та Центральної Європи: Литви, Румунії, Чехії, Німеччини.

Наразі вітчизняна селекція має 12 зареєстрованих сортів: Солодка Жінка, Либідь, Київський Янтар (всі українські), Адаптивна, Морквяна, Обрій, Особлива, Витвірна, Ласунка, Надійна, Папа та Оранж Революшн.

Загалом, остання версія Державного реєстру сортів, дозволених для поширення в Україні, містить перелік із 15 сортів.

Читайте також: Українські аграрії вже отримали понад ₴42 мільярди кредитів

Як додається, в Україні існує близько 100 га комерційних насаджень. Згідно з даними Державної служби статистики, обсяги виробництва ягоди в період із 2019 по 2022 рік зросли із 1200 ц до 1700 ц у господарств усіх категорій. Середня врожайність протягом цих років становила 24,5– 27,2 ц/га. Основну частину ягід збирали в господарствах населення, а не на підприємствах.

У 2023 році в Україні закупівельна середньостатистична ціна за умови ручного збору на дикорослі ягоди обліпихи становила – 40–60 грн/кг, а на сортову – 100–150 грн/кг. Гуртова ціна на ягоду на гілках була 30–35 грн/кг.

Фото: Agronews

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-