Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості техніки 44 вітчизняних виробників

Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості техніки 44 вітчизняних виробників

Укрінформ
Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 44 українських виробників.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України, передає Укрінформ.

“Завдяки програмі компенсації вартості сільгосптехніки розраховуємо не лише надати поштовх для розвитку українських машинобудівних підприємств, а й допомогти нашим аграріям, які зможуть стати більш конкурентоздатними на ринку шляхом зниження витрат на основні засоби виробництва. Окрім того, ця програма допоможе агровиробникам оновити парк техніки і стати більш продуктивними. Цього року на реалізацію програми ми заклали в бюджет 1 млрд грн і розраховуємо, що підтримкою від держави зможуть скористатись близько 4 000 аграріїв”, - зазначила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

До оновленого переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується бюджетними коштами, включено 2 289 номенклатурних позицій продукції 44-х українських виробників сільгоспмашин та обладнання.

Серед доданих до переліку позицій, зокрема, трактори для сільського та лісового господарства, грунтообробна техніка та обладнання (плуги, борони, культиватори), посівні та грунтообробні комплекси, насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна, машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур, навантажувачі зерна, машини для внесення мінеральних добрив, обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур, тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна, обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят, для доїння корів, техніка та обладнання для садівництва і ягідництва, обладнання для сушіння зерна.

У профільному відомстві зауважили, що в міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.

Читайте також: Аграрії цьогоріч отримали кредитів на понад ₴36 мільярдів

Як повідомлялося, уряд запускає програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 8 березня 2024 року. На її реалізацію програми закладено в бюджет цього року 1 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-