Для всіх бізнесів потрібно змінювати підхід, а не шукати обраних - бізнес-омбудсмен

Для всіх бізнесів потрібно змінювати підхід, а не шукати обраних - бізнес-омбудсмен

Укрінформ
У Раді бізнес-омбудсмена вважають, що для того аби змінити ситуацію з податковими перевірками, доцільно створювати не "клуб білого бізнесу" для обраних, а вирівнювати поле гри для усіх підприємців.

Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ під час презентації результатів власного розслідування Ради бізнес-омбудсмена щодо феномену податкових перевірок сказав бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

"Треба вирівнювати поле гри для всіх бізнесів. Потрібно змінювати підхід, а не створювати резервацію для обраних", - сказав Ващук.

Він зазначив, що з поверненням податкових перевірок, саме вони стали у фокусі роботи Ради бізнес-омбудсмена.

Ващук зазначив, що досить часто податкові органи вбачають платників податків радше як потенційних порушників. Звісно це не може не викликати пересторогу і з боку бізнесу. За проведеним опитуванням Радою бізнес-омбудсмена, рівень довіри бізнесу в контексті податкових перевірок до регіональних податкових органів складає 13,3%, а до центрального апарату ДПС 18,9%. Це не є загальнодержавним опитуванням, однак все ж є певним показником ставлення бізнесу до податкових органів.

"Як мало би бути - це сервісність податкових органів задля приросту добровільних надходжень. Також це можливість виправити мимовільні помилки для справних платників податків. Фокус перевірок має бути націлений на порушників із злочиним умислом", - акцентував Ващук.

Читайте також: «Додай енергії твоєму бізнесу»: завдяки програмі МСП можуть отримати кредити за ставкою від 0%

Як повідомлялось, із 1 грудня 2023 року в Україні відновилися податкові перевірки щодо ризикових підприємств. У березні 2024 року голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що було розроблено законопроєкт про "клуб білого бізнесу". Суть документа в тому, що якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень зарплати, податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюється. Це поза іншими перевагами. Перелік переглядається щокварталу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-