Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі

Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі

Фото
Укрінформ
Україна і Словачччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міненерго.

Під час міжурядових консультацій України та Словаччини члени делегацій обговорили спільні кроки в атомно-промисловому комплексі, диверсифікації транспортування нафти та природного газу, а також синхронізації ринкових умов і продуктів для збільшення ліквідності ринку газу та електричної енергії. Це основа Східноєвропейського енергетичного хабу.

Заступник міністра енергетики України Микола Колісник та міністр економіки Словаччини Деніса Сакова обговорили збільшення потужності міждержавних інтерконекторів та розвиток проєктів спільного інтересу для максимальної синхронізації ринків, що є передумовою підвищення регіональної енергетичної безпеки.

Також учасники зустрічі підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі.

Документ передбачає зміцнення співпраці в галузі ядерної енергетики, розвитку малих модульних реакторів, зокрема обмін досвідом експлуатації ядерних установок і диверсифікації палива.

Читайте також: Українсько-словацькі відносини: політика «нового прагматизму»

Сторони домовилися про співпрацю для інвестиційної діяльності в енергетичному секторі та експлуатації енергетичних систем обох країн, зокрема з урахуванням досвіду України у використанні альтернативного ядерного палива на атомних електростанціях.

Як повідомляв Укрінформ, Київ та Братислава домовилися про проведення переговорів щодо торгівлі сільгосппродукцією за участю аграрних асоціацій.

Фото: mev.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-