Китай розчарований зниженням Fitch прогнозу свого кредитного рейтингу

Китай розчарований зниженням Fitch прогнозу свого кредитного рейтингу

Укрінформ
Китай розчарований рішенням агентства Fitch знизити прогноз суверенного кредитного рейтингу КНР до «негативного» і наполягає, що Fitch не зміг коректно відобразити ряд чинників, які сприяють прискоренню зростання китайської економіки.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів КНР.

«Ми розчаровані рішенням Fitch знизити прогноз суверенного кредитного рейтингу Китаю», – заявили у Мінфіні.

Там зауважили, що з командою Fitch було багато поглибленого спілкування, і попередній проєкт звіту агентства враховував погляди китайської сторони, проте остаточна редакція не відображає реальної ситуації в китайській економіці.

«Судячи з кінцевого результату, рейтингова система Fitch не змогла коректно відобразити позитивний вплив фіскальної політики Китаю на прискорення економічного зростання та стабілізацію коефіцієнта макрозаборгованості в перспективній манері», – зазначили у відомстві.

У повідомленні також ідеться, що план із утримання в 2024 році дефіциту бюджету Китаю на рівні 3% ВВП є загалом «помірним і розумним» та допоможе стабілізувати економічне зростання, контролювати рівень держборгу й зарезервувати політичний простір для потенційних майбутніх ризиків і проблем.

«У довгостроковій перспективі збереження помірного дефіциту та ефективне використання доходів від випуску боргових зобов’язань сприятиме збільшенню внутрішнього попиту, підтримці економічного зростання та, зрештою, допоможе підтримувати надійний суверенний кредитний рейтинг», – переконані в міністерстві.

Читайте також: Fitch знизило кредитний рейтинг США

Пекін наполягає, що довгострокова позитивна динаміка китайської економіки не змінилася, і здатність та рішучість китайського уряду підтримувати стабільний суверенний кредитний рейтинг також залишилися незмінними.

Стосовно високої заборгованості місцевих урядів, яка створює виклики фінансовій стабільності країни, у міністерстві заявили, що ризики від цих боргів уже зменшилися в результаті низки кроків центральної влади, і сама заборгованість поступово знижується.

«Робота з врегулювання боргів місцевих урядів просувається впорядковано, і ризики загалом перебувають під контролем», – додали у відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз щодо кредитного рейтингу Китаю до негативного, пославшись на ризики для держфінансів, оскільки економіка стикається зі зростаючою невизначеністю у переході до нових моделей зростання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-