Очільник МАГАТЕ обговорить із Путіним його плани щодо ЗАЕС

Очільник МАГАТЕ обговорить із Путіним його плани щодо ЗАЕС

Укрінформ
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі у вівторок відвідає Москву для зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним, у ході якої, зокрема, планує дізнатися його бачення щодо подальшої роботи Запорізької АЕС та шляхів забезпечення її безпеки. 

Як передає кореспондент Укрінформ, про це Гроссі повідомив під час пресконференції у Відні у понеділок на полях засідання Ради керуючих Агентства.

"Для мене дуже важливо мати можливість обговорити з ним (Путіним – ред.) деякі технічні моменти. Звичайно, я був на станції та обговорював деякі питання. І я хочу скласти враження щодо того, які є плани щодо неї, та мати змогу обговорити деякі важливі моменти", - прокоментував Гроссі те, що він хоче донести Путіну під час зустрічі у другу річницю захоплення Росією ЗАЕС.

Гендиректор МАГАТЕ підтвердив, що відвідає Москву для зустрічі з очільником Кремля 5 березня.

За його словами, "дуже важливо продовжувати цей діалог на високому рівні з обома воюючими сторонами".

На запитання, які конкретно питання гендиректор МАГАТЕ хоче обговорити з президентом РФ, Гроссі відповів, що на такій зустрічі високого рівня можуть обговорюватися різні питання, не лише пов’язані із Запорізькою атомною станцією. Але що стосується ЗАЕС, то очільник МАГАТЕ хоче дізнатися офіційну позицію Росії та її бачення щодо того, чи буде АЕС запущена в роботу, чи ні.

Читайте також: Галущенко розповів МАГАТЕ про ситуацію на окупованій ЗАЕС

"Що стосується станції (ЗАЕС – ред.), то є питання, пов'язані з її майбутнім операційним статусом – чи буде вона запущена, чи ні, які ідеї з точки зору зовнішніх ліній електропостачання, адже те, що ми бачимо, надзвичайно крихке і тонке. То ж це важливі питання. Якщо буде відновлено роботу, то які оцінки безпеки будуть зроблені. Тобто, є багато речей, де агентство відіграє певну роль, навіть, я б сказав, несе відповідальність. То ж є багато питань, які можна було б обговорити в рамках цієї конкретної технічної сфери, про яку я згадував", - сказав Гроссі.

За його словами, зустріч з Путіним спрямована передусім на те, щоб "Росія офіційно поінформувала щодо цих питань".

Як повідомляв Укрінформ, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі під час відкриття засідання Ради керуючих у понеділок у Відні заявив, що ситуація на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції залишається дуже нестабільною, оскільки шість з семи визначених Агентством стовпів ядерної та фізичної безпеки повністю або частково скомпрометовані.

Фото: Х/rafaelmgrossi 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-