Prozorro Market став обов'язковим інструментом для держзакупівель низки продуктів харчування

Prozorro Market став обов'язковим інструментом для держзакупівель низки продуктів харчування

Укрінформ
Держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер купуватимуть низку продуктів, в першу чергу, за електронним каталогом Prozorro Market, умова діє на закупівлі вартістю 100 тис. грн та вище.

Як передає Укрінформ, відповідні зміни до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану (Постанова №1178) уряд ухвалив на засіданні 9 лютого, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Механізм закупівель за електронним каталогом – найбільш зрозумілий та доступний, тож ми пропонуємо замовникам та постачальникам використовувати під час закупівель саме електронний каталог. Рішення також сприятиме попередженню можливих зловживань та зменшить корупційні ризики під час закупівель», - пояснила заступник міністра економіки Надія Бігун.

До переліку товарів, які мають закуповуватися за каталогом, внесені, зокрема, м’ясо – курятина, свинина, яловичина, заморожена риба, яйця, молоко та молочні продукти включно зі сметаною та кефіром, сирні вироби, цукор буряковий, макарони, борошно та різні крупи, овочі та фрукти – капуста, буряк, морква, яблука, картопля та ін.
 

Читайте також: Через Prozorro у січні замовники організували тендерів на ₴58 мільярдів

Електронний каталог Prozorro Market є частиною реформ в галузі публічних закупівель та дозволяє замовникам проводити конкурентні закупівлі типових товарів лише за 9 днів, збираючи конкуренцію вдвічі вищу, ніж під час класичної тендерної процедури. Адміністратором каталогу в частині товарів широкого вжитку, в тому числі продуктів харчування, визначено централізовану закупівельну організацію ДУ «Професійні закупівлі».

Передбачається, що в разі коли закупівля за електронним каталогом шляхом запиту пропозицій не відбулася, замовник може провести закупівлю на відкритих торгах, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі або ж закупівлю шляхом запиту пропозицій з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану.

Цим же рішенням Уряд заборонив закупівлю товарів, робіт та послуг у фізичних та юридичних осіб з рф, білорусі та Ірану, у компаній, кінцевими бенефіціарами чи власниками понад 10% акцій яких є громадяни цих країн. Винятки: громадяни, що проживають на території України на законних підставах, активи громадян з цих країн в компаніях-постачальниках, передані АРМА, товари з рф та рб, необхідні для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до 19 жовтня 2022 року.

Як повідомлялось, у 2023 році завдяки роботі ДУ «Професійні закупівлі» держава заощадила понад 1 млрд грн публічних коштів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-