У касах банків торік збільшився обіг готівки - НБУ

У касах банків торік збільшився обіг готівки - НБУ

Укрінформ
Обсяг надходжень готівки до кас банків за 2023 рік збільшився на 13,6% порівняно з 2022 роком та становив 2 494,3 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ у Фейсбуці.

"Видачі готівки з кас банків за минулий рік збільшилися на 11,5% та досягли 2 543,7 млрд грн", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що збільшення надходження готівки до кас банків, зумовлено минулорічним пожвавленням економіки, якому сприяло, зокрема, налагодження нових шляхів постачання, і сталий внутрішній попит на товари та послуги з боку населення.

Як і раніше, найбільшими обсягами готівку з кас банки видавали для (% від загального обсягу видатків): операцій клієнтів з використанням платіжних карток – 84,0% (оскільки в умовах невизначеності, пов’язаної з воєнним станом, готівка залишається доступним та швидким платіжним інструментом для роздрібних операцій), підкріплення операторів поштового зв’язку – 4,2% та придбання іноземної валюти у клієнтів – 3,9%.

Читайте також: В Україні зростає частка безготівкових операцій із картками - НБУ

Найбільшими джерелами надходжень готівки до кас банків традиційно були (% від загального обсягу надходжень): торговельна виручка – 33,9%, операції клієнтів з використанням платіжних карток – 29,3%, виручка від усіх видів послуг – 15,7%.

Наразі обсяги надходжень до кас банків від торговельної виручки та виручки від усіх видів послуг не лише досягли рівня "довоєнного" 2021 року, а й дещо перевищили його.

Як повідомлялося, в Україні станом на 1 квітня 2023 року в обігу перебувало 676,1 млрд грн готівки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-