В Україні виробника зварювального обладнання ESAB внесли до переліку спонсорів війни

В Україні виробника зварювального обладнання ESAB внесли до переліку спонсорів війни

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції внесло американсько-шведську промислову компанію Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB) до переліку міжнародних спонсорів війни.

Як передає Укрінформ з посиланням на сайт НАЗК, світовий лідер у сфері виробництва зварювального обладнання та матеріалів принципово залишається в Росії, утримує там заводи та постачає свої товари через систему державних закупівель російському Газпрому.

Компанія працює у Росії більш як 20 років та створила там вже понад 6 тисяч робочих місць.

ESAB має понад 150 дистриб'юторів, представлених у всіх федеральних округах РФ, а також має на її території два заводи і технологічний центр, який здійснює відпрацювання технологій, навчання й демонстрацію обладнання.

У межах російської програми імпортозаміщення на цих заводах компанії виробляють російські та фірмові зварювальні матеріали ESAB, а також електроди, дроти та флюси.

Так компанія допомагає державі-терористу справлятися з наслідками накладених на неї санкцій, а також забезпечує технологічні спроможності РФ.

У червні 2022 року компанія офіційно оголосила про продовження роботи у Росії. "Одне з популярних питань до нашої команди і мене, зокрема – чи плануємо залишатися на російському ринку. Відповідь однозначна: продовжуємо працювати", - заявив генеральний директор ТОВ "ЭСАБ Россия и СНГ" Олексій Нужний.

Зі свого боку, директор напряму "Сварочные материалы "ЭСАБ" Олексій Беликов зазначив про нові можливості та необхідність наростити виробництво, а також розширити локальний асортимент продукції, що випускається в РФ.

Такі заяви топових представників ESAB демонструють не лише чітке бажання продовжувати вести бізнес з агресором, але і ймовірну ідеологічну підтримку його дій щодо України, наголосили у НАЗК.

У 2023 році компанія також продовжувала представляти та анонсовувати нове високотехнологічне зварювальне обладнання власного виробництва в Росії.

ESAB здійснює діяльність у Росії через ТОВ "Эсаб". При цьому фінансовий звіт по роботі в РФ за 2022 рік компанія так і не опублікувала. Натомість з 24 лютого 2022 року по жовтень 2023 року компанія імпортувала до Росії товарів на понад 60 млн доларів США. Серед них: матеріали, обладнання, запчастини та інструменти для зварювання з Німеччини, КНР, Угорщини, Південної Кореї, В’єтнаму, Швеції, Австрії, Індії, Туреччини.

На внутрішньому ринку Росії у 2023 році продукція під брендом ESAB продовжує постачатися через систему державних закупівель. Споживачами продукції ESAB є підприємства паливно-енергетичного комплексу РФ: ТОВ "Газпром Метанол", ТОВ "Газпром Трансгаз Грозный" тощо.

ESAB продовжує активно підтримувати технологічні спроможності, економіку РФ і спонсорувати війну проти України. Спроб засудити війну Росії проти України від керівництва компанії не було, підкреслили у НАЗК.

Нацагентство є органом, відповідальним за сприяння розбудові системи комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі на дотримання норм соціально відповідального ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР. Перелік "Міжнародні спонсори війни" на порталі "Війна і санкції" є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброчесності ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії, отже – зменшення фінансової та технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців.

Одним з "важелів тиску" платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками та страховими компаніями для оцінки ризиків. Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з Росією.

Як повідомляв Укрінформ, НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни провідного світового виробника шоколаду – швейцарську компанію Barry Callebaut.

Фото: ESAB

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-