Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Очікування підприємств щодо іноземних інвестицій

Очікування підприємств щодо іноземних інвестицій

Укрінформ
Більшість підприємств, які залучають іноземні інвестиції, очікують, що їхні обсяги у 2024 році не зміняться

Національний Банк України опублікував результати опитування підприємств за 4 квартал минулого року. Понад 600 підприємств відповіли про свої очікування щодо обсягів виробництва, кількості працівників, цін на сировину та свою продукцію та ін.

«Вокс Україна» представила кілька графіків з очікуваннями щодо залучення іноземних інвестицій. Більшість тих підприємств, які залучають іноземні інвестиції, очікують, що їхні обсяги у 2024 році не зміняться. Найбільш оптимістичні у 4 кварталі минулого року – підприємства видобувної промисловості. Їхні настрої протягом минулого року поступово покращилися (рис. 2), а настрої постачальників комунальних послуг та транспортних підприємств залишаються найкращими протягом останніх 5 кварталів.

За регіонами (рис. 3 та 4), найбільш оптимістичними є підприємства Житомирської, Миколаївської та Полтавської областей. А в Рівненській області оптимізм початку 2023 року до кінця року змінився песимістичними настроями.

Рисунок 1. Очікування респондентів щодо змін обсягів залучення іноземних інвестицій на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців, 4 квартал 2023 (галузі та розмір підприємств)

Примітка: відповіді 642 підприємств

Рисунок 2. Різниця між часткою підприємств, які очікують збільшення інвестицій, і тими, що очікують зменшення інвестицій, %, за кварталами (галузі та розмір підприємств)

Рисунок 3. Очікування респондентів щодо змін обсягів залучення іноземних інвестицій на їхніх підприємствах у наступні 12 місяців, 4 квартал 2023 (області)

Рисунок 4. Різниця між часткою підприємств, які очікують збільшення інвестицій, і тими, що очікують зменшення інвестицій, %, за кварталами (області)

Автори:

Ілона Сологуб, наукова редакторка «Вокс Україна»

«Вокс Україна»

VoxUkraine – аналітичний центр, який досліджує розвиток економіки, державного управління, суспільних та реформаторських процесів.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-