Аграрії просять уряд вирішити питання із блокуванням добрив на українській митниці

Аграрії просять уряд вирішити питання із блокуванням добрив на українській митниці

Укрінформ
Український клуб аграрного бізнесу закликає уряд врегулювати ситуацію із блокуванням імпортних добрив на українській митниці.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба УКАБ. 

Зазначається, що за даними компаній членів УКАБ, станом на 15 січня 2024 р. відомо про щонайменше 12 тис. т мінеральних добрив з 20 різних партій, що прямували до України суднами, залізницею та автотранспортом, й були заблоковані на митниці без зрозумілих підстав та з порушенням норм Митного кодексу вже протягом тижня.

При цьому компанії-імпортери подають повний перелік документів щодо добрив, підтвердження їх походження та маршруту від виробника, а також документи від виробника про якісні характеристики товару. Більшість заблокованих партій надійшли з ЄС від відомих виробників добрив.

Відповідно до наявної інформації, за ініціативи контролюючих органів працівники ДМСУ масово проводять відбір проб (зразків) для лабораторного дослідження, проте не дозволяють завершити оформлення і завести добрива на склади до отримання результатів дослідження, яке може тривати 10-30 днів. 

Генеральний директор УКАБ Олег Хоменко пояснив, що проблема полягає не у відборі проб, а саме у блокуванні руху транспорту з добривами на склади, адже зазвичай дослідження проводяться паралельно і не мають блокувати постачання, що і передбачено Митним кодексом.

Читайте також: Уряд просять переглянути критичні для агробізнесу положення Нацстратегії доходів

В асоціації наголошують, що ситуація із блокванням ввезення добрив спричиняє значних збитків через простій транспорту, зрив строків постачання за наявними контрактами та ставить під загрозу подальше забезпечення добрив під весняну посівну кампанію, адже підживлення озимини стартує за кілька тижнів.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні протягом 2023 року було вироблено майже 2 млн т мінеральних добрив.

За даними ІА "Інфоіндустрія" всього у 2023 році Україна спожила 4,35 млн т добрив.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-