Блокада кордону з Україною призупиняється до 1 березня - у Польщі підписали угоду

Блокада кордону з Україною призупиняється до 1 березня - у Польщі підписали угоду

Укрінформ
Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, за результатами якої протестувальники призупиняють до 1 березня свій протест.

Про це на пресконференції у Варшаві заявив міністр інфраструктури Польщі Даріуш Клімчак, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми підписали угоду, результатом якої є припинення протесту на автомобільних пунктах пропуску в трьох населених пунктах - Корчова, Гребенне, Дорогуськ", – сказав Клімчак.

За його словами, угода, яка складається з семи пунктів, діятиме до 1 березня. За цей час уряд Польщі зобов’язується вирішити проблеми перевізників.

Клімчак повідомив, що угода є результатом конструктивної співпраці з перевізниками, інтенсивної співпраці з Україною та ЄС за останній місяць.

Він підкреслив, що для розв’язання проблеми необхідною була міжвідомча співпраця з МВС, МЗС, міністром з європейських питань, міністерством сім’ї, праці і соціальної політики, а також інспекцією дорожнього транспорту, поліцією, Податковою службою, міністерством фінансів Польщі.

Читайте також: Ціни на вантажні перевезення зросли на 15-20% через блокування українського кордону

Міністр наголосив, що цей протест перевізників стосується дуже багатьох напрямків міжнародної та внутрішньої політики.

За словами Клімчака, протест призупиняється до 1 березня, але це означає не завершення діалогу, а початок "дуже інтенсивних конструктивних переговорів, які дадуть конкретний результат – реалізацію положень угоди".

Високопосадовець поінформував, що підписана угода складається з семи пунктів. Перший пункт стосується моніторингу реалізації узгоджень між польською та українською сторонами щодо п’яти справ. Йдеться про повне виключення системи е-черга на пункті пропуску “Мальховіце-Нижанковичі”, реалізацію декларації української сторони, що стосується часу перебування фур, зареєстрованих поза межами України.

“Донині цей час був 20 днів, ми моніторитимемо виконання декларації української сторони, що цей час буде продовжено до 60-ти днів”, - заявив Клімчак.

Він також звернув увагу на необхідність співпраці з українською стороною на основі взаємності.

“Ми намагатимемося, щоб те, що ми пропонуємо українській стороні, також пропонувалося нам на основі 100% взаємності”, - зауважив міністр.

Другий пункт угоди стосується діалогу Польщі з ЄС, третій – також Єврокомісії у контексті отримання фінансової допомоги для польських підприємців у сфері транспорту. Четвертий пункт стосується зміцнення системи контролю польських служб (поліції, податкової служби, інспекції дорожнього транспорту) щодо недопущення транспортних перевезень, які не передбачені угодою між Україною і ЄС (каботаж, крос-торгівля).

Читайте також: Пріцкер на зустрічі з главою МЗС Польщі порушила питання блокади кордону з Україною

П’ятий пункт стосується запрошення до створеної групи щодо вирішення проблем на кордоні представників протестуючої сторони для обговорення важливих питань фінансування та поліпшення роботи системи моніторингу транспортних перевезень SENT. Міністр запросив присутніх на конференції представників перевізників до роботи у складі цієї групи.

Наступний пункт стосується того, що після завершення роботи міжвідомчої групи щодо вирішення питань на кордоні буде створено дорадчу раду, яка постійно допомагатиме міністерству інфраструктури створювати нормативну базу для транспортної сфери.

Як повідомляв Укрінформ, 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

З 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до прикордонного пункту пропуску «Медика – Шегині».

Водночас на території Румунії фермери 13 і 14 січня блокували рух українських вантажівок через пункт пропуску «Сірет».

15 січня румунські фермеризнову заблокували рух вантажних автомобілів через пункт пропуску «Сірет», також почалося блокування пункту «Вікову-де-Сус».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-