Миттєві платежі можуть запрацювати вже до кінця І кварталу 2025 року - НБУ

Миттєві платежі можуть запрацювати вже до кінця І кварталу 2025 року - НБУ

Укрінформ
Національний банк працює над запровадженням в Україні миттєвих платежів, що мають стати основою для майбутньої трансформації платіжної сфери; очікується, що вони запрацюють до кінця І кварталу 2025 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ у Фейсбуці за підсумками зустрічі керівництва Національного банку та компанії Visa.

Голова НБУ Андрій Пишний подякував керівництву компанії Visa за розуміння та підтримку України, зокрема за безапеляційну позицію Visa стосовно припинення діяльності в Росії, ухвалену в перші ж дні повномасштабного вторгнення. У НБУ наголосили на важливості унеможливлення доступу РФ до платіжної інфраструктури та сервісів Visa.

«Посилення ефекту від упроваджених щодо Росії санкцій та боротьба зі спробами їх обійти - пріоритет для НБУ. Ворог веде постійний пошук нових механізмів обходу обмежень, у тому числі й упроваджених Visa, і наше спільне завдання - удосконалювати правила і політику, зокрема в напрямі комплаєнсу, щоб не допустити цього», - сказав Пишний.

Учасники зустрічі також обмінялися думками щодо подальшого розвитку платіжного ринку України та ініціатив, спрямованих на розширення безготівкових розрахунків.

Читайте також: Нацбанк оновив правила реєстрації учасників платіжних систем

Наразі Національний банк працює над запровадженням в Україні миттєвих платежів, що мають стати основою для майбутньої трансформації платіжної сфери. Триває робота над складовими їхнього успішного запровадження, питаннями регулювання миттєвих платежів та технологічною реалізацією.

Як повідомлялося, 1 квітня 2023 року розпочала роботу система електронних платежів НБУ нового покоління - СЕП-4. Тепер вона функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 в режимі 24/7.

Фото: НБУ / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-