В Україні викрили схему крадіжки електрики Укренерго більш як на 700 мільйонів

В Україні викрили схему крадіжки електрики Укренерго більш як на 700 мільйонів

Укрінформ
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему заволодіння електроенергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів, внаслідок чого компаніїї завдано збитків на понад 716 млн грн, чотирьом підозрюваним повідомили про підозру.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАБУ.

Слідство встановило, що у березні 2022 року ТОВ “Юнайтед Енерджі”, на той час один з найбільших в Україні трейдерів, закупила у ПрАТ “НЕК “Укренерго” електричну енергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту Укренерго не зупинив продаж.

При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку.

Читайте також: Регулятор затвердив річну інвестпрограму Укренерго

Гроші за поставлену електроенергію Укренерго так і не одержало. Коли ж звернулось до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості, отримало відмову.

НАБУ повідомило про підозру організатору схеми за ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209, директору департаменту ПрАТ “НЕК “Укренерго” з ч. 2 ст. 364, голові правління комерційного банку за ч. 2 ст. 364-1, директору приватної компанії – ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Завдяки своєчасним діям НАБУ і САП на кошти у сумі понад 700 млн грн на рахунках залучених до схеми компаній накладено арешт.

У порядку міжнародного співробітництва також заблокували кошти на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах.

При цьому були зафіксовані спроби зняти це блокування зацікавленими особами шляхом надсилання на адресу відповідних закордонних правоохоронних органів підроблених листів від імені детективів та прокурорів.

Читайте також: Загроза ударів по українській енергетиці нікуди не зникла - Галущенко

Крім того, з метою недопущення значних боргів в учасників ринку перед ПрАТ “НЕК “Укренерго”, НАБУ передало Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) пропозиції щодо внесення змін до окремих положень Правил ринку, які було підтримано.

Як повідомлялось , завершено слідство у справі про завдання державі понад 176 мільйонів гривень збитків колишніми посадовцями ПАТ "Центренерго" і керівником приватної компанії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-