У Франції планують збудувати понад 14 нових ядерних реакторів

У Франції планують збудувати понад 14 нових ядерних реакторів

Укрінформ
Міністр енергетичного переходу Франції Агнес Паньє-Рунаше заявила у неділю, що Франція потребує більше запланованих шести нових атомних електростанцій, і що, можливо, у країні варто звести понад чотирнадцять АЕС.

Як передає Укрінформ, про це Паньє-Рунаше сказала в інтерв’ю газеті La Tribune Dimanche, повідомляє Reuters.

Міністр підкреслила, що життєво важливо будувати більше ядерних реакторів і збільшувати частку відновлюваних джерел енергії у Франції, щоб зменшити залежність країни від викопного палива до 40% з 60% до 2035 року.

«Нам потрібна ядерна енергія поза межами перших шести EPR (європейських реакторів під тиском), оскільки наявний (ядерний) парк не буде вічним», – сказала міністр і додала, що після 2026 року додаткові потреби будуть еквівалентні 13 гігаватам, що відповідає восьми EPR.

У 2022 році французький президент Еммануель Макрон поставив ядерну енергетику в центр прагнення Франції до вуглецевої нейтральності до 2050 року, оголосивши про зведення шести нових європейських EPR та дослідження ще восьми реакторів.

Читайте також: Британія інвестує £300 мільйонів у виробництво ядерного палива для зменшення залежності від Росії

Паньє-Рунаше зазначила, що вихід за рамки чотирнадцяти EPR буде «гарною темою для обговорення із законодавцями», і повторила, що потужності відновлюваних джерел енергії також необхідно наростити.

Нагадаємо, Макрон прагне розпочати будівництво першого ядерного реактора нового покоління EPR2 до кінця свого другого п'ятирічного терміну в травні 2027 року в рамках плану будівництва шести нових реакторів вартістю 52 млрд євро.

22 березня парламент Франції підтримав план французького президента із будівництва шести нових ядерних реакторів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-