Загарбники продовжують перешкоджати роботі МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

Загарбники продовжують перешкоджати роботі МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

Укрінформ
Російська окупаційна адміністрація на Запорізькій АЕС продовжує перешкоджати повному доступу експертів МАГАТЕ до всієї території станції.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі щодо ситуації в Україні.

"Експерти МАГАТЕ були поінформовані керівництвом ЗАЕС про те, що вони не змогли отримати доступ до даху реактора, як було заплановано на 19 грудня, з міркувань безпеки. Альтернативної дати поки що не надано. Раніше в цьому році МАГАТЕ вже отримувало доступ до трьох дахів реакторів - енергоблоків № 2, 3 і 4, але не до інших", - ідеться у повідомленні.

Крім того, команді МАГАТЕ знову не надали доступ до північно-західної частини машинного залу 5-го енергоблока під час обходу цього приміщення минулого понеділка - "незважаючи на запит, зроблений напередодні візиту". "Від середини жовтня МАГАТЕ не змогло відвідати північно-західну частину жодного з шести машинних залів", - йдеться у заяві.

Читайте також: Росіяни посилюють тиск на працівників ЗАЕС - розвідка

Повідомляється, що останніми днями експерти МАГАТЕ мали змогу відвідати електричну розподільчу станцію 750 кВ на майданчику, яка є точкою входу електроенергії для станції. Під час іще однієї місії вони побачили ставок-охолоджувач ЗАЕС, градирні, вхідні та вихідні канали, а також вихідний канал сусідньої Запорізької ТЕС. "Однак цього разу їм не дозволили потрапити за ізоляційні ворота водойми-охолоджувача", - поінформували в МАГАТЕ.

Також зазначається, що у середу вранці на майданчику ЗАЕС було проведено раптове протипожежне тренування після навчань з аварійного зв'язку, які відбулися минулого тижня. Сценарій навчань передбачав гіпотетичний витік мастила на трансформаторі реакторного блоку №2, що призвело до пожежі. "У навчаннях брали участь регіональні, міські та місцеві пожежні підрозділи. Команда МАГАТЕ дізналася про навчання лише згодом", - вказується у заяві.

Читайте також: Система безпеки на ЗАЕС деградує: керівник Держатому назвав ризики

Як повідомляв Укрінформ, тижнем раніше російські окупанти вкотре відхилили запит місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС про доступ до розташованої поруч теплоелектростанції для оцінки зовнішнього резервного електропостачання.

Фото: bbc.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-