Україна й Молдова в разі дефіциту можуть імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії - Свириденко

Україна й Молдова в разі дефіциту можуть імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії - Свириденко

Укрінформ
Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, уряд забезпечив можливість її імпортувати з сусідніх країн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Цієї зими залишається ризик продовження енергетичного терору з боку росії. Агресор знову намагатиметься завдати нам удару, знищуючи об'єкти енергетичної інфраструктури. Щоб допомогти вітчизняному бізнесу стабільно працювати в разі виникнення дефіциту електроенергії, уряд забезпечив можливість її імпортувати з сусідніх країн – Словаччини, Угорщини, Румунії, Польщі», - зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: Укренерго залучає аварійну допомогу від Румунії та Польщі

За її словами, обсяг дозволеного імпорту струму з Європи становить 1700 МВт для України та Молдови.

До підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання, в разі їх запровадження з метою подолання дефіциту електроенергії. До таких споживачів можливе лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, що можуть бути введені для запобігання системній аварії в об’єднаній енергетичній системі.

Читайте також: Енергетика та інвестпроєкти: Свириденко розповіла, про що говорила делегація у Вашингтоні

Як повідомлялось, можливість імпортувати електроенергію мають непобутові споживачі. Необхідний обсяг імпорту для уникнення відключень повинен складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді (година) у жовтні-квітні та 30% відповідно у травні-вересні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-