Україна торік зберегла своє місце у п'ятірці найбільших світових агроекспортерів - Сольський

Україна торік зберегла своє місце у п'ятірці найбільших світових агроекспортерів - Сольський

Укрінформ
Україна у 2022 році зберегла своє місце у п'ятірці найбільших світових експортерів аграрної продукції.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час промови на відкритті Міжнародного зеленого тижня (International Green Week), передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу відомства.

«Україна спільно з міжнародними партнерами доклала максимум зусиль для розширення нових логістичних шляхів, зокрема й запуску зернового коридору. Завдяки цьому ми залишилися гарантом продовольчої безпеки світу. Та навіть у таких складних умовах наша держава спромоглася з початку війни експортувати понад 40 млн тонн зернових, олійних та продуктів їх переробки для забезпечення їжею сотень мільйон людей по всьому світу. Україна попри все зберегла свої позиції ТОП-5 світових агроекспортерів», – сказав Сольський.

Сольський зауважив, що одним із викликів для світової продовольчої безпеки на сьогодні є блокування українського агроекспорту, як на початку повномасштабної війни рф, так і сьогодні, через штучні перевірки кораблів у Босфорі. Це викликає турбулентність на продовольчих ринках і як наслідок, зростають ціни на продовольство та в цілому загострюється продовольча криза.

Читайте також: Україна з липня скоротила експорт зернових та зернобобових

Він додав, що продовольча безпека – не єдиний виклик для сучасного світу. Актуальними є й проблеми кліматичних змін, які тягнуть за собою виснаження ресурсів, а також питання трансформації продовольчих систем, енергозбереження, використання відновлювальних ресурсів.

Міністр зазначив, що розвиток альтернативних джерел електроенергії є одним із шляхів вирішення цих питань.

"Ми так само, як й інші європейські країни, переглядаємо високу цінність біологічних ресурсів, оцінюємо їх економічну перспективу та визначаємо для себе пріоритет у подальшому розвитку біоекономіки. Україна може також стати активним учасником біометанового буму, бо 70% нашої території припадає на сільськогосподарські землі – це найбільша площа в Європі. Потенціал виробництва біометану в нас становить до 10 млрд м3/рік. Його вистачить і для забезпечення внутрішнього попиту, і для експорту до ЄС через наявні газопроводи", – розповів міністр.

Очільник Мінагрополітики підкреслив, що на сьогодні для пришвидшення розвитку фермерства і розв’язання проблем, пов’язаних із голодом та екологією, країни нетто-експортери з розвинутими агротехнологіями мають ділитися досвідом з країнами, що розвиваються.

Читайте також: Україна планує відправити зерно до Кенії, де голодують мільйони людей

«Ми маємо заохочувати аграріїв до нового курсу роботи. Підтримувати та стимулювати їх діяльність. Це можливість об’єднатися та прийняти для світу нові правила існування заради майбутнього. Пріоритет №1 – сталий розвиток. Україна – частина цивілізованого світу, і ми робимо свій внесок у вирішення цих глобальних проблем. Але для цього нам потрібні перемога та мир. Без миру в Україні неможлива світова стабільність», – наголосив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, з 24 лютого 2022 року по 15 січня 2023 року Україна експортувала 41,3 млн т агропродукції, зокрема пшениці – майже 9 млн т, кукурудзи – 16,7 млн т та соняшникової олії - 3,4 млн т.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-