Експорт молочної продукції з України у жовтні зріс на 70% - УКАБ

Експорт молочної продукції з України у жовтні зріс на 70% - УКАБ

Укрінформ
У жовтні 2022 року Україна експортувала 9 тис. т молочної продукції, що на 70% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу.

Зазначається, що найбільше змінились об’єми поставок сирів всіх видів, яких у жовтні було експортовано 1,3 тис. т, що в 2,9 рази більше, ніж минулого року. Поставки відбувались до Польщі, Казахстану та Молдови.

Також, у жовтні 2022 року зріс експорт: незгущених молока та вершків - до 2,6 тис. т, що у два рази більше, ніж у жовтні 2021 року, згущених молока та вершків - до 2,91 тис. т (на 92% більше) та вершкового масла - до 1,7 тис. т (на 60%).

Водночас, у жовтні скоротився експорт: маслянки, коагульованого молока та вершків, йогуртів, а також кефіру - до 234 т, що на 28% менше, ніж за аналогічний період минулого року та молочної сироватки - до 989 тис. т (на 10% менше).

Зазначається, що імпорт молочних продуктів в Україну стабільно тримається на низькому рівні й у жовтні склав 4,4 тис. т, що на 58% нижче, ніж в жовтні 2021 року. Скорочення відбулося по всім категоріям, оскільки потреб на збільшення імпорту наразі немає.

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, створення нових можливостей поставок українських молочних продуктів в Європу, а також висока ціна в ЄС на сире молоко, дозволило активізуватися галузі та знайти нові ринки збуту. На європейському ринку ціна за 10 місяців зросла на 32% і в середньому становила 55,20 €/100 кг. Наразі темпи зростання щомісячної ціни сповільнюються, що підтверджується індексом цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Читайте також: Яйця, м’ясо, молоко: коли зупиниться цінове зростання?

“У жовтні навіть зафіксовано зниження світових цін на всі види молочної продукції. Таке падіння можна пояснити меншими, ніж передбачалося, обсягами закупівель з боку Китаю, та млявим попитом за спотовими контрактами, оскільки більшість країн-імпортерів повністю задовольнили свої поточні потреби. Крім того, дається взнаки і вплив просідання євро щодо долара США. Одним із факторів, що визначають падіння світових цін на молочну продукцію, є також невизначеність на ринках щодо спрямування динаміки попиту на цю продукцію”, – розповів експерт.

Як повідомлялося, у січні - вересні 2022 року Україна експортувала 72,43 тис. т молочної продукції, що на 11% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Фото з сайту agronews.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-