БЕБ арештувало активи та товари компаній відомої російської бізнесвумен

БЕБ арештувало активи та товари компаній відомої російської бізнесвумен

Укрінформ
Бюро економічної безпеки арештувало активи на суму 420 млн грн та понад 700 тис. товарів продукції компаній відомої російської бізнесвумен.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба БЕБ.

"Корпоративні права - 100% часток статутного капіталу двох суб’єктів господарювання на суму 881 тис. грн, понад 700 тис. одиниць продукції та кошти, які знаходяться на банківських рахунках, у розмірі понад 420 млн грн арештовано за ініціативи Бюро економічної безпеки України. Ці компанії через підконтрольні офшорні підприємства та компанію з росії, згідно з структурою власності, належать відомій російській бізнесвумен", - йдеться в повідомленні.

Основний вид діяльності цих компаній - імпорт косметичних засобів та парфумів, які в подальшому реалізуються гуртом та в роздріб через мережу магазинів та інтернет. Аналітики Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ встановили порушення службовими особами цих товариств вимог податкового, валютного та іншого законодавства України.

Службові особи компанії, що здійснювала гуртовий та роздрібний продаж продукції, реєстрували податкові накладні занижуючи ціну продажу товару, та не відображали у податковій і фінансовій звітності фактичних обсягів реалізації продукції. Таким чином умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на 33 млн грн.

Співробітники роздрібного продавця сформували штучний податковий кредит, за рекламні послуги, від згаданого пов’язаного суб’єкта господарювання. Це призвело до заниження суми податкового зобов’язання з ПДВ на 17,8 млн грн.

Читайте також: БЕБ арештувало майно на ₴350 мільйонів компанії, пов’язаної з росією

Загальна сума податків, що не надійшла до Державного бюджету від діяльності підприємств становить понад 50 млн грн.

У межах досудового розслідування кримінального провадження детективи БЕБ провели санкціоновані обшуки офісних та складських приміщень компаній та вилучили необліковані товарно-матеріальні цінності у кількості понад 700 тис. одиниць.

Як повідомлялося, за останні три місяці співробітники БЕБ проаналізували діяльність понад 5 тис. суб’єктів господарської діяльності. Виявлено 148 компаній, які сформували суми від’ємного податкового кредиту за рахунок товарних залишків, імпортованих упродовж 2021 року. Це викликало у фахівців підозру в правомірності заявлених до відшкодування сум.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-