На ЗАЕС відімкнений від мережі України енергоблок №6

На ЗАЕС відімкнений від мережі України енергоблок №6

Укрінформ
Через спричинену російськими обстрілами пожежу сьогодні вимкнулася остання лінія електропередачі, що з`єднувала вузол Запорізької АЕС з енергосистемою України, розвантажений і відключений від мережі енергоблок №6, який живить власні потреби станції.

Про це у Телеграмі інформує "Енергоатом", повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що протягом останніх трьох діб російські війська продовжують інтенсивні обстріли території навколо Запорізької АЕС. Ворожим вогнем були пошкоджені й відключені наступні лінії електропередачі: 750 кВ ЗАЕС – Дніпровська, 330 кВ ЗаТЕС – Каховська та ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Мелітополь. Також пошкоджений АТ 750/330 кВ ЗАЕС. Інші лінії вузла ЗАЕС/ЗаТЕС зазнали пошкоджень раніше.

Читайте також: Запорізька АЕС відключена від мережі і працює через резервну лінію – МАГАТЕ

"Сьогодні, 5 вересня 2022 року, внаслідок пожежі, яка сталася через обстріли, була відімкнена ЛЕП 330 кВ ЗаТЕС – Феросплавна, тобто остання лінія, яка з`єднувала вузол ЗАЕС/ЗаТЕС із енергосистемою України! Як наслідок – був розвантажений та відключений від мережі енергоблок №6, який зараз живить власні потреби ЗАЕС", – заявили в Енергоатомі.

Як повідомлялося, 3 вересня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило про відключення Запорізької атомної електростанції від основної лінії електропередачі. Зазначалося, що ЗАЕС продовжує працювати через резервну лінію.

Місія МАГАТЕ відвідала ЗАЕС 1 вересня. Того ж дня більша частина делегації залишила захоплений росією об'єкт. Шість експертів МАГАТЕ залишилися на Запорізькій АЕС, а надалі агентство планує забезпечити постійну присутність на станції двох своїх представників.

Читайте також: Звіт МАГАТЕ про місію на ЗАЕС може стати основою для санкцій проти росатома - Плачков

ЗАЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. 4 березня її захопили російські військові, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію.

ООН, США та Україна закликали росії до виведення військової техніки та особового складу з ядерного об’єкта.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-