До кінця року в Україні приватизують 150 підприємств, гроші підуть на потреби ЗСУ

До кінця року в Україні приватизують 150 підприємств, гроші підуть на потреби ЗСУ

Укрінформ
Під час малої приватизації цьогоріч держава планує знайти приватних власників для щонайменше 150 державних підприємств.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Зазначається, що отримані кошти будуть спрямовані на потреби Збройних сил України.

Торги стартуватимуть з балансової вартості активу, а остаточна ціна буде визначена під час аукціону. Серед найбільш перспективних об’єктів на приватизацію – комбінати хлібопродуктів та спиртові заводи.

"Саме з них стартує мала приватизація, вже оголошені перші аукціони. Список приватизаційних активів буде доповнюватися тими підприємствами, які наразі перебувають в управлінні міністерств", - розповіла перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, станом на сьогодні понад 3 тис. підприємств перебувають у державній власності, з них 1800 не ведуть господарської діяльності.

Читайте також: Фонд держмайна цьогоріч планує отримати до мільярда від приватизації

Свириденко нагадала, що мала приватизація тепер буде відбуватися за новими правилами, відповідно до законодавчих змін.

"Нові правила визначають, що приватизуються цілісні майнові комплекси. При цьому кредитори отримують гарантії повернення своїх коштів. Скорочено терміни проведення приватизації. Це важливо для потенційних власників. Також зберігаємо усі дозволи та ліцензії єдиних майнових комплексів для нових власників", - зазначила перший віцепрем'єр.

Зміни також стосуватимуться порядку оплати придбаних об'єктів.

"Зростають гарантійні внески (учасників приватизаційних аукціонів - ред.), а оплата за актив буде відбуватися одразу після проведення аукціону. Це унеможливить спроби через суди затягувати приватизаційний процес", - додала Свириденко.

Читайте також: Приватизаційні процедури тепер триватимуть 25 днів замість 100 – Шмигаль

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів на засіданні 23 серпня змінив порядок проведення електронних аукціонів з продажу обʼєктів малої приватизації, передбачивши проведення повторного аукціону з покроковим зниженням стартової ціни.

Верховна Рада 28 липня ухвалила закон, який розроблено з метою пришвидшення приватизаційних процесів у період воєнного стану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-