Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету «Єлизавета Ярославна»

Нацбанк вводить в обіг нову пам’ятну монету «Єлизавета Ярославна»

Фото, відео
Укрінформ
У четвер, 28 липня, Національний банк вводить в обіг нову пам’ятну монету “Єлизавета Ярославна”. Вона продовжує серію “Видатні особистості України”.

Про це повідомила пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

Монета присвячена княжні Єлизаветі, старшій доньці київського великого князя Ярослава Мудрого.

Під час конкурсу ескізів для монети було представлено шість концепцій. Перемогу здобув дизайн київських художників групи "АртТРіум" – Володимира Тарана та братів-близнюків Олександра й Сергія Харуків. Вони створили дизайни для майже 400 українських пам’ятних монет, а також активно працюють у сфері української філателії.

На аверсі монети зображений орнамент із вплетеним тризубом, що прикрашає залізну сокиру X–XIII ст., та орнаменти, характерні для середньовічних Скандинавії та Київської держави.

На реверсі – стилізований образ Єлизавети Ярославни на тлі сцен, що ілюструють військові та поетичні таланти її першого чоловіка – норвезького короля Гаральда Суворого.

Монета виготовлена з нейзильберу, номіналом 2 гривні.

Її тираж – 30 000 штук. Вартість – 56 гривень.

Читайте також: Нацбанк під час війни ввів в обіг ще одну пам’ятну монету

Як раніше повідомляв Укрінформ, Національний банк України вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії “Збройні сили Україниˮ номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків як обігові монети.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-