Нацбанк запускає у вільний обіг пам'ятні монети серії «Збройні сили України»

Нацбанк запускає у вільний обіг пам'ятні монети серії «Збройні сили України»

Укрінформ
Національний банк України вирішив використовувати пам’ятні монети спеціальних випусків серії “Збройні Сили України номіналом 10 гривень під час готівкових розрахунків як обігові монети.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Таке рішення НБУ ухвалив, зважаючи на численні побажання громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет, а також щоб підкреслити ключову роль Збройних Сил України у захисті незалежності нашої держави.

Усі пам’ятні монети спеціальних випусків передаватимуться банкам та СІТ-компаніям для подальшого видавання клієнтам та/або приймання від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками-дистриб’юторами не здійснюватиметься.

Читайте також: Нацбанк під час війни ввів в обіг ще одну пам’ятну монету

Зокрема, зараз йдеться про такі пам’ятні монети: Сили спеціальних операцій Збройних Сил України; Військово-морські Сили Збройних Сил України; Сухопутні війська Збройних Сил України; Збройні Сили України; Десантно-штурмові війська Збройних Сил України; Державна прикордонна служба України; День пам’яті полеглих захисників України; Повітряні Сили Збройних Сил України; Учасникам бойових дій на території інших держав; КрАЗ-6322 “Солдатˮ; На варті життя (присвячується військовим медикам); 100-річчя створення Українського військово-морського флоту; День українського добровольця; Захисникам Донецького аеропорту.

Цю серію пам’ятних монет спеціального випуску Національний банк започаткував у 2018 році. Вона вже налічує 14 пам’ятних монет, першою з яких стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту. Кожна з монет передбачала мільйонний тираж виготовлення.

Національний банк має близько 5,5 млн штук таких монет для підкріплення банків та СІТ-компаній для можливості касового обслуговування ними клієнтів. У майбутньому НБУ планує розширювати тиражі та кількість серій обігових пам’ятних монет і випускати їх в обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародної практики.

Читайте також: Нацбанк презентував пам’ятні монети «Ой у лузі червона калина»

Як і усі інші монети України, ці монети будуть обов’язковими до приймання без будь-яких обмежень за їхнім номіналом для всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для грошових переказів.

Пам’ятні монети спеціальних випусків із серії “Збройні Сили України мають номінал 10 гривень і виготовлені з недорогоцінного сплаву на основі цинку з покривом нікелем. Категорія якості карбування – “анциркулейтедˮ, маса – 12,4 г, діаметр – 30,0 мм. Гурт монет – рифлений. Тираж кожної монети – 1 000 000 шт.

Як повідомлялось, у червні Національний банк проводив опитування для визначення попиту на пам’ятні монети України в умовах війни.

Національний банк 11 липня випустив перші пам’ятні монети, що вводяться в обіг під час війни, «В єдності – сила», присвячені всенародному єднанню українського народу у боротьбі проти російського агресора та міжнародній підтримці, яку нашій державі надає весь світ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-