Україна у червні збільшила імпорт свинини майже у чотири рази

Україна у червні збільшила імпорт свинини майже у чотири рази

Укрінформ
В Україну в червні 2022 року імпортували 9 тис. тонн свинини, що майже у 4 рази більше ніж у червні минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) у Фейсбуці.

"В червні в Україну було імпортовано свинини майже у 4 рази більше ніж за аналогічний період минулого року. Об’єм поставки м’яса за місяць склав 9 тис. тонн, що на 46% більше ніж в травні", - йдеться в повідомленні.

Головними країнами-експортерами стали Польща, Данія і Нідерланди.

Зазначається, що протягом останніх місяців на українському ринку свинини спостерігалося пожвавлення імпортної активності.

За словами аналітика УКАБ Максима Гопка, причиною стрімкого збільшення обсягів свинини закордонного постачання стала новина про повернення ПДВ та мита на імпортні товари. В довоєнні дні імпортна квота по свинині для ЄС передбачала безмитне ввезення продукції 20 тис. т. в рік, а за січень-травень сумарно вже було завезено 22,3 тис. тонн свинини.

Крім цього, внутрішня промислова пропозиція скоротилась у зв’язку з тим, що виробники східного та південного регіонів були вимушені тимчасово залишити ринок свинини. Як наслідок, вже на початку червня закупівельні ціни підвищилися, тому що виник стабільний попит, який протримався до початку липня.

За даними моніторингу УКАБ, закупівельні ціни на живець свиней почали поступово знижуватись і за останні два тижні скоротились на 4% та в середньому становлять: у східному регіоні – 57,00-57,50 грн/кг; у центральному регіоні – 57,80-58,40 грн/кг; у західному регіоні – 55,10-56,00 грн/кг.

«Найближчим часом ціни на свинину, як і на інші види продуктів, будуть зростати через високу інфляцію. Але собівартість м’яса значно залежить і від цін кормів, які в Україні залишаються дешевшими порівняно зі світовими. Також збільшення імпорту в червні підтримає внутрішній попит та не дасть швидко зростати цінам», – прогнозує експерт.

Читайте також: Бюджет недоотримав майже 43 мільярди через нульове мито на авто та товари

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський 30 червня підписав закон (законопроект № 7418) "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо перегляду окремих пільг з оподаткування". Документ набрав чинності з 1 липня у повному обсязі. Закон відновлює мита, акцизи та 20% ПДВ на імпортні товари, що були скасовані у березні 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-