Кабмін спростив дозвільні процедури у будівництві на період воєнного стану

Кабмін спростив дозвільні процедури у будівництві на період воєнного стану

Укрінформ
Кабінет Міністрів спростив дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві на час дії воєнного стану.

Про це повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, передає Укрінформ із посиланням на Міністерство розвитку громад та територій.

«Прийняте урядом рішення спрощує подання та отримання дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Це спрощення дозволить пришвидшити відновлення пошкоджених житлових будинків, які підлягають капітальному ремонту чи реконструкції, а також будівництво нових», - сказав Чернишов.

Зокрема, при будівництві індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, а також інших будівель та споруд не вище 2 поверхів можна буде проводити роботи без будівельного паспорта за умови завантаження схеми намірів забудови земельної ділянки до Єдиної електронної системи у будівництві сертифікованим архітектором або інженером-проєктувальником.

Крім того, надання уповноваженим органом містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або прийняття рішення про відмову має відбуватись протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

Проєктна документація подається замовником на погодження органу охорони культурної спадщини через Єдину електронну систему. Орган охорони культурної спадщини має розглянути документи та надати відповідь щодо погодження чи обґрунтованої відмови протягом 30 днів.

Передбачено також, що контрольне геодезичне знімання перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не проводиться під час реставрації, капітального ремонту будинку, будівлі, споруди, які після прийняття в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна.

Крім того, під час воєнного стану та протягом 3 місяців з дня його припинення чи скасування можуть бути перенесені строки виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території, крім транспортних проїздів та пішохідних комунікацій.

Читайте також: Безробітних залучатимуть до розбору завалів чи будівництва захисних споруд – Шмигаль

Як повідомлялося, у травні Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрощений порядок розроблення, затвердження, реєстрації, внесення змін до державних будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність. Порядок діятиме під час воєнного стану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-