За час війни зарплати в Україні впали до 50% - Нацбанк

За час війни зарплати в Україні впали до 50% - Нацбанк

Огляд
Укрінформ
Падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в "Макроекономічному та монетарному огляді, червень 2022 року", повідомляє пресслужба НБУ. 

"Більшість підприємств не в змозі виплачувати зарплату на довоєнному рівні. За різними опитуваннями, падіння зарплат у приватному секторі в середньому становило від 25% до 50% порівняно з довоєнним часом", - йдеться в повідомленні.

За опитуванням НБУ, найбільше таких у добувній промисловості і будівництві. Поступово зростає частка підприємств, які знизили оплату праці на 10–50%, зокрема в енергетиці, секторі послуг, транспорті та торгівлі. С/г підприємства переважають серед тих, хто не змінив або навіть підвищив зарплати.

За оцінками експертів, зарплати у травні були на 10-60% нижчі за довоєнні (в залежності від виду діяльності). Водночас у травні порівняно з квітнем зросли зарплати для водіїв, медиків та фармацевтів, переробній промисловості та с/г.

Зазначається, що дещо краща ситуація в бюджетному секторі – персонал частково відправляли в простій з виплатою 2/3 зарплат.

Читайте також: Облікова ставка НБУ зросла до 25%: що це означає для економіки і громадян

Зауважується, що доходи домогосподарств підтримуються соціальними виплатами, підвищенням пенсій та зростанням грошових виплат військовим.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні ринок праці почав поступово відновлюватися.

У звіті Міжнародної організації праці (МОП) зазначається, що з початку російської агресії в Україні було втрачено 4,8 мільйона робочих місць. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-