Оцінки стану фінансового сектору України погіршилися - опитування НБУ

Оцінки стану фінансового сектору України погіршилися - опитування НБУ

Опитування
Укрінформ
Учасники фінансового сектору рекордно погіршили оцінки його стану в Україні; рівень ризику у фінсекторі оцінюється як високий чи дуже високий.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу НБУ, про це свідчать результати “Опитування про системні ризики фінансового сектору” за травень 2022 року.

"Відразу 88% топменеджерів уважали, що ситуація у фінсекторі погіршилася за останні шість місяців. Це більше ніж удвічі гірший баланс відповідей, якщо порівняти з періодом початку коронакризи", - йдеться в повідомленні.

За даними опитування, переважна більшість керівників фінустанов очікують на подальше погіршення стану фінансового сектору в наступні шість місяців, лише 9% опитаних прогнозують його поліпшення. 94% оцінили рівень ризику у фінансовому секторі як високий чи дуже високий.

Читайте також: З травня фіксується рекордний попит на «Доступні кредити 5-7-9%» - Мінекономіки

Водночас загальна оцінка стійкості фінансового сектору до значних негативних подій майже не змінилася порівняно з кінцем 2021 року. Майже половина фінустанов оцінювали її як середню. Частка опитаних, які вважали стійкість фінсектору високою або дуже високою, навіть дещо зросла.

Всі респонденти вважають головним джерелом ризику війну з росією. Серед найбільших джерел ризику переважали макроекономічні фактори: рівень інфляції, обмінного курсу, динаміка припливу інвестицій, вартість активів та якість застави.

Також серед основних загроз залишився фактор шахрайства та кібернетичних загроз – він на шостому місці. Натомість фактор корупції, діяльності правоохоронних органів та судової системи, що лідирував з 2018 року, навіть не потрапив до десятки найбільших джерел ризику.

Схильність фінансових установ до ризику за останні пів року суттєво зменшилася до найнижчого рівня з другої половини 2020 року.

Опитування проводилося з 12 до 25 травня 2022 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, 12 страхових та однієї інвестиційної компанії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-