Харківська ТЕЦ-5 зупиняє роботу і планує законсервувати обладнання

Харківська ТЕЦ-5 зупиняє роботу і планує законсервувати обладнання

Заява
Укрінформ
Харківська ТЕЦ-5 1 червня зупиняє роботу і планує законсервувати обладнання, оскільки не може сплачувати за газ за запропонованою ціною.

Про це йдеться в заяві пресслужби підприємства, яка є в розпорядженні Укрінформу.

«Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» із 1 червня встановила для підприємств паливно-енергетичного комплексу нові розцінки на фіксовані обсяги газу, збільшивши їх утричі: із 7,9 тис. грн до 29,4 тис. грн за тисячу кубометрів палива. Це зумовлює дуже скрутне становище для всієї вітчизняної генерації і, зокрема, унеможливлює діяльність Харківської ТЕЦ-5 в міжопалювальний та опалювальний періоди», - йдеться в заяві підприємства.

За словами керівника теплоцентралі Олександра Мінковича, обладнання, яке не використовується 30 і більше діб, має бути законсервоване.

Читайте також: Ворог знову завдає ракетних ударів по Кременчуцькій ТЕЦ - голова ОВА

«Простій в роботі означає також втрату обігових коштів, що в тому числі були передбачені на проведення чергового етапу ремонтної кампанії. Порушуються контракти з підрядними ремонтними організаціями. Непідготовлене устаткування не може бути запущене в дію після завершення міжопалювального періоду. А значить, старт і проходження опалювального сезону теж під запитанням», - зазначив Мінкович.

Як повідомлялося, Харківська ТЕЦ-5 на початку травня призупинила генерацію електричної і теплової енергії через високу ціну на газ. А з 17 травня поновила виробництво електроенергії для Об'єднаної енергосистеми України.

Читайте також: На Харківській ТЕЦ-5 заявили про призупинення роботи

Приватне акціонерне товариство «ТЕЦ-5» надає тепло і гарячу воду в майже 450 харківських багатоквартирних будинків.

ТЕЦ-5 є приватною з 2012 року. У 2020 році вона мала проблеми з постачанням тепла і гарячої води.

Фото: пресслужба

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-