Рахункова палата закликає європейські вищі органи аудиту допомогти оцінити збитки від війни

Рахункова палата закликає європейські вищі органи аудиту допомогти оцінити збитки від війни

Укрінформ
Україна розраховує на підтримку вищих органів аудиту Європи в питанні оцінки збитків, спричинених війною.

Як передає Укрінформ, про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан на зустрічі керівників вищих органів аудиту – членів EUROSAI у Празі, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

“Глобальність впливу війни, розв’язаної росією, очевидна. І вихід один – спільними зусиллями зупинити агресора та досягти миру, - наголосив голова Рахункової палати. - Тому закликаю вас якнайшвидше визначити серед пріоритетів діяльності EUROSAI необхідність об'єднання зусиль щодо належної оцінки глобального впливу нападу росії на Україну, оцінки збитків, спричинених війною, та вироблення для урядів наших держав рекомендацій щодо оптимальних шляхів подолання цієї кризи”, - йдеться в повідомленні.

Пацкан підкреслив, що масштаб збитків, принесених цією війною, важко переоцінити. Адже агресія росії проти України розпочалася не 24 лютого 2022 року, а набагато раніше – у 2014 році, з анексії Криму та окупації Донбасу.

“Щотижня прямі втрати нашої економіки через руйнування та пошкодження цивільних та військових об'єктів зростають орієнтовно на 4,5 млрд дол. Загальні втрати економіки України через війну набагато більші і вже, за приблизними розрахунками, становлять щонайменше 600 млрд дол. Тому росія, яка вже визнана країною-агресором, повинна нести відповідальність за свої дії. І не менш важливе питання - визначення масштабів шкоди, завданої агресором нашій державі та обґрунтування вимог щодо обсягу й форм відшкодування шкоди”, - додав голова Рахункової палати.

Він розповів, що Президент України вже створив при Національній раді відновлення робочу групу з аудиту збитків, втрат, завданих Україні, а уряд розробив Порядок визначення шкоди та збитків.

Рахункова палата України як вищий орган аудиту також працює в цьому напрямку.

Читайте також: Агресор завдав Україні загальних збитків вже на $1 трильйон - Устенко

Як відомо, EUROSAI - європейська організація вищих органів аудиту, створена у 1990 році. На сьогодні об'єднує 51 ВОА (50 ВОА країн Європи і Європейський суд аудиторів). Рахункова палата є повноправним членом EUROSAI з 1999 року.

Фото: rp.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-