Торік чистий прибуток Нафтогазу перевищив 12 мільярдів

Торік чистий прибуток Нафтогазу перевищив 12 мільярдів

Укрінформ
У 2021 році чистий прибуток Групи Нафтогаз становив 12,1 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба НАК “Нафтогаз України” із посиланням на консолідовану звітність компанії за відповідний період, передає Укрінформ.

“Державні компанії за нормальних умов мають бути прибутковими. Враховуючи масштаб Нафтогазу, такий прибуток не є надлишковим з огляду на інвестований капітал і його вартість. При цьому дані свідчать, що Нафтогаз був би прибутковим в 2021 році і без транзиту газу. Це важливе досягнення. Нагадаю, у 2019 році Нафтогаз мав рекордні прибутки, але цього результату було досягнуто саме за рахунок транзиту”, — зазначив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

За його словами, у 2021 році основний прибуток компанії був отриманий за рахунок видобутку.

Читайте також: Новий виток «газової війни» - прогнозований, результат — «в руках» ЄС

“Однак, не всі сегменти діяльності були прибутковими, і це потрібно виправляти. Зокрема, збитковою була діяльність з імпорту, торгівлі та постачання газу — через державне регулювання, насамперед через рішення Регулятора (НКРЕКП). Також збитковою була діяльність зі зберігання газу, частково також через рішення Регулятора”, - пояснив Вітренко.

При цьому Нафтогаз, як засвідчив його голова, перевиконав затверджений урядом фінансовий план, а також збільшив платежі до державного бюджету.

Оприлюднена фінансова звітність перевірена незалежним аудитором - компанією PwC.

Як повідомляв Укрінформ, ТОВ "Оператор ГТС України" з 11 травня цього року було змушене призупинити транзит газу через ГВС "Сохранівка" внаслідок втручання російських загарбників у роботу газотранспортної системи.

Читайте також: Зупинка транзиту газу через «Сохранівку» дозволила запобігти збиткам у $2 мільярди – експерт

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-