Оператор ГТС закликав Євросоюз зупинити шантаж і маніпуляції росії на газовому ринку

Оператор ГТС закликав Євросоюз зупинити шантаж і маніпуляції росії на газовому ринку

Укрінформ
ТОВ «Оператор ГТС України» закликав країни Європи зупинити шантаж і маніпуляції росії на газовому ринку та запровадити ембарго на російські енергоносії аби перекрити потік коштів за імпорт російських ресурсів, який країна-агресор спрямовує на ведення війни проти України.

Як передає Укрінформ, про це сказав генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон на відкритті конференції Gazterm у Польщі, повідомляється на сайті компанії.

«Коли в 2015 році розпочалося активне будівництво «Турецького потоку» та «Північного потоку-2», українська сторона застерігала, що це призведе до монополізації ринку газу. В ЄС тоді казали, що це «диверсифікація газових маршрутів». Ми попереджали, що обхідні потоки стануть енергетичною зброєю кремля. В ЄС запевняли, що «це тільки бізнес». Сьогодні завдяки цьому «бізнесу» росія щодня отримує мільярди, які витрачає на фінансування війни в Україні. А європейські споживачі поза їхньою волею стали одночасно спонсорами війни та заручниками країни-агресора», – заявив Макогон.

Керівник ОГТСУ окреслив механізми для зупинки фінансових надходжень до бюджету рф, зокрема через escrow account. А також зазначив, що на час війни перенаправлення обсягів газу, які транспортуються через «Північний потік-1», на український маршрут суттєво послабить позиції росії, підвищить залежність «Газпрому» від української ГТС і сприятиме збереженню газотранспортної інфраструктури від масштабних пошкоджень.

Також, щоб розширити можливості країн ЄС та обмежити можливості Росії впливати на енергетичні ринки Сергій Макогон звернув увагу на необхідність консолідовано: ввести обмеження на російський СПГ, ухвалити остаточні інвестиційні рішення у 2022 році щодо критичних заходів для усунення вузьких місць європейських потоків газу, включно з інтерконектором Франція-Іспанія та маршрутів до Німеччини, розширити існуючі потоки трубопроводів до Європи, включаючи Норвегію, Алжир, Лівію, Азербайджан та ширший Каспійський регіон та встановити плавучі установки для зберігання та регазифікації, щоб забезпечити додаткове постачання СПГ.

Читайте також: Зеленський: Ембарго на російську нафту - в інтересах усієї Європи

Як повідомлялося, Єврокомісія винесла на розгляд країн-членів пропозицію щодо запровадження шостого пакету санкцій проти росії як країни-агресора. Цей пакет, що передбачав поступову відмову від поставок у ЄС російської нафти, був заблокований через позицію Угорщини, яка заявила про неможливість відмовитися від поставок російської нафти. Єврокомісія запропонувала кільком країнам ЄС, які найбільше залежать від енергоносіїв з росії (Угорщина, Чехія, Словаччина) перехідний період з можливістю тимчасово купувати газ з рф.

Фото: tsoua.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-