Світовий банк щомісяця даватиме Україні по $200 мільйонів на зарплати бюджетникам

Світовий банк щомісяця даватиме Україні по $200 мільйонів на зарплати бюджетникам

Ексклюзив
Укрінформ
Світовий банк щомісяця надаватиме Україні в середньому по $200 млн для оплати праці держслужбовців і вчителів, загалом на це передбачено $1,5 млрд.

Про такі плани в інтерв’ю Укрінформу повідомив заступник міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Він запевнив, що Мінфін постійно шукає альтернативні джерела фінансування потреб держави. В тому числі й на підтримку освіти. “Тому вже зараз разом з іншими органами влади готуємо спільний зі Світовим банком проєкт “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні”. Обсяг оголошеної допомоги становитиме $1,5 млрд”, - розповів посадовець.

Він уточнив, що у межах проєкту передбачене відшкодування видатків державного бюджету, здійснених для оплати праці працівників держорганів, а також заробітної плати вчителям закладів загальної середньої освіти. В середньому Світовий банк відшкодовуватиме по $200 млн щомісяця.

“Підтримка міжнародних партнерів, безперечно, є вкрай важливою зараз. Очікуємо, що донорські кошти посилять спроможність українського бюджету, а отже, сприятимуть наближенню нашої перемоги”, - наголосив Єрмоличев.

Читайте також: Україна отримала від Світового банку €88,5 мільйона грантової допомоги

Також він звернув увагу на те, що, за даними Державної казначейської служби України, станом на 1 квітня в 1444 місцевих бюджетах виникли залишки освітньої субвенції в обсязі 7,5 млрд грн, а також у 1202 місцевих бюджетах акумульовано 242 млн грн субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки людям з особливими освітніми потребами. “Це — також ресурс, який має посилити спроможність органів місцевого самоврядування у частині фінансування освіти”, - підсумував заступник міністра фінансів.

Читайте також: Світовий банк надасть рекордну фінпідтримку країнам, що потерпають через війну рф проти України

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки та організація Save the Children розроблять дорожню карту з відновлення освітньої інфраструктури в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-