У квітні міжнародні резерви скоротилися на 4% - НБУ

У квітні міжнародні резерви скоротилися на 4% - НБУ

Укрінформ
Станом на 1 травня 2022 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 26,9 млрд дол. США. За підсумками квітня вони скоротилися на 4% з огляду на продаж валюти Національним банком.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

Загалом упродовж квітня динаміку міжнародних резервів визначали насамперед операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Минулого місяця Нацбанк продав на валютному ринку 2 244 млн дол. США та викупив 43 млн дол. США. Чистий продаж валюти у квітні становить 2 201 млн дол. США.

Читайте також: У I кварталі збиток банківського сектору становив 160 млн грн — НБУ

"Потреба у проведенні інтервенцій із продажу валюти виникає через перевищення попиту на валюту над пропозицією. Це зумовлюється насамперед значними оборонними потребами, імпортом енергоресурсів та забезпеченням розрахунків із платіжними системами через активне використання карток за кордоном на тлі повільного відновлення експорту", - йдеться у повідомленні.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинули операції з управління державним боргом.

У НБУ зазначили, що внутрішні та зовнішні валютні надходження на користь уряду України становили 1 887 млн дол. США. Зокрема, 629 млн євро та 93 млн дол. США надійшли від Світового банку, 300 млн євро – від уряду Франції, 236 млн дол. США – від уряду Канади та 120 млн євро – від Європейського Союзу.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 614 млн дол. США. Із цієї суми 420 млн дол. США спрямовано на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих у валюті, а 78 млн дол. США – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП).

Читайте також: Підтримаймо незламних: Спецрахунок НБУ для збору коштів на потреби армії

Крім того, у квітні Національний банк сплатив 84 млн дол. США на користь Міжнародного валютного фонду.

Ще одним чинником впливу стала переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на 150,3 млн дол. США.

Як повідомлялося, станом на 31 березня у банківській системі зафіксований приплив на депозити коштів фізичних і юридичних осіб (у всіх валютах) в еквіваленті 28 млрд гривень. Банківська система в цілому функціонує стабільно. Всі платежі здійснюються в звичайному режимі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-