Шість українських портів не можуть приймати судна через війну

Шість українських портів не можуть приймати судна через війну

Укрінформ
Через повномасштабну російську агресію шість морських портів не можуть приймати і відправляти вантажі. Дунайські порти працюють у звичайному режимі, і Мінінфраструктури працює над збільшенням їхньої потужності.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Він нагадав про закриття портів Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ, Херсон через їхню тимчасову окупацію росіянами.

«Стосовно портів «Південний», «Миколаїв», «Ольвія», «Одеса», «Чорноморськ» та «Білгород-Дністровський». Із 24 лютого вхід-вихід суден із цих портів теж не є можливим. Тому ці порти працюють виключно з вантажами і флотом, які на 24 лютого уже були під обробкою», - сказав Васьков.

За його словами, це діяльність на 20% у порівнянні з довоєнним часом. У звичайному режимі працюють дунайські порти: Усть-Дунайський, порт «Ізмаїл» та порт «Рені».

«Хочу підкреслити, що у мирний час понад 75% зовнішнього товарообігу держави відбувалося саме через морські шляхи. Через порти, які зараз або закриті, або заблоковані, проходило понад 90% загального товарообігу», - зауважив заступник міністра.

Читайте також: Голод та вимушена міграція: в ООН назвали наслідки блокування українських портів росією

Порти Дунаю спроможні забезпечити 10% товарообігу, однак Мінінфраструктури вживає заходи для збільшення їхньої потужності.

«За підсумками квітня у порівнянні з лютим переробка збільшилася майже у 4 рази. У квітні ми на експорт та імпорт переробили 850 тис. тонн, з них близько 450 тис. тонн – аграрні вантажі. Але порівняно з мирним часом це до 15% від загального товарообігу», - повідомив Васьков.

Він зазначив, що потужності дунайських портів можуть бути збільшені до 1 млн тонн на місяць. Однак у сумі із експортом та імпортом через кордони, це дозволить забезпечити лише 35% товарообігу від наявності вантажів, які очікують відправки.

Васьков також зауважив, що річка Дніпро не може виконувати судноплавну функцію до Чорного моря, бо останній у каскаді шлюз розташований у тимчасово окупованій Каховці.

За словами заступника міністра, внаслідок агресії найбільш пошкодженою є інфраструктура Маріупольського порту, також пошкоджень зазнали Бердянський порт, порти «Ольвія», «Чорноморськ», «Миколаїв». При цьому Мінінфраструктури не може точно оцінити пошкодження у портах, контроль над якими отримали загарбники.

«Але ми вже сьогодні розуміємо, що мова йде про десятки мільярдів гривень», - додав Васьков.

Як повідомлялося, з 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками. Збройні сили України за підтримки всього народу мужньо протистоять агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-