Військові облігації: бюджет вже отримав майже ₴50 мільярдів, $93,8 мільйона та €176,5 мільйона

Військові облігації: бюджет вже отримав майже ₴50 мільярдів, $93,8 мільйона та €176,5 мільйона

Укрінформ
До державного бюджету від продажу військових облігацій із початку повномасштабного вторгнення рф в Україну надійшло майже 50 млрд грн, 93,8 млн доларів та 176,5 млн євро.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає Укрінформ.

"Із початку повномасштабного нападу росії на Україну Міністерство фінансів провело 23 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 50 млрд грн, 93,8 млн доларів та 176,5 млн євро», — йдеться в повідомлені.

За даними Депозитарію НБУ, найбільший портфель військових ОВДП сконцентрований серед банків – первинних дилерів. Кількість громадян та представників бізнесу, що приєдналися до купівлі військових ОВДП, станом на 2 травня 2022 року зросла до 11,8 тис. Обсяг вкладень українців становить близько 3,5 млрд грн, 38,3 млн доларів та 25,4 млн. євро, а нерезидентів – більше 66 млн грн.

Читайте також: Нацбанк у квітні викупив військових облігацій на 50 мільярдів гривень

Зазначається, що 27 квітня 2022 року відбулося погашення першого випуску військових облігацій. Близько 1 тис. юридичних та фізичних осіб отримали 3,3 млрд грн. Частина з цих коштів повторно вкладена у нові військові ОВДП для подальшої підтримки України.

Як повідомляв Укрінформ, у зв’язку з російською агресією уряд ухвалив рішення про поетапний випуск військових облігацій. Таким чином, планується здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 млрд грн.

Як повідомлялося, сьогодні, 3 травня, Міністерство фінансів України проведе чергові аукціони з розміщення українських військових облігацій у гривні та доларах. Інвесторам запропонують випуски цінних паперів у гривні – терміном обігу 84, 182 та 413 днів, а також у доларах – їх термін обігу 386 днів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-