Енергоатому дозволили ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива

Енергоатому дозволили ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива

Укрінформ
ДП "НАЕК "Енергоатом" отримав окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії у Телеграмі.

Зазначається, що дозвіл видала Державна інспекція ядерного регулювання України. Він очікувався ще 9 березня, але був відтермінований через російську агресію та перебування військ окупанта у Чорнобильській зоні відчуження, де і розташоване Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Наразі ЦСВЯП цілком готове до експлуатації й не постраждало від дій окупантів. Усе обладнання, комп’ютерна та спеціальна техніка працюють у нормальному режимі.

Читайте також: Тимчасово захоплена росіянами Запорізька АЕС працює в енергосистемі України

Нагадаємо: ЦСВЯП є автономною ядерною установкою, призначеною для тривалого зберігання відпрацьованого ядерного палива з Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій. Раніше з цих трьох АЕС воно вивозилося на зберігання та переробку до росії, і це щороку коштувало Україні близько 200 млн доларів.

Проєктний термін експлуатації сховища становить щонайменше 100 років. Його будівництво, контракт на яке НАЕК «Енергоатом» уклав зі всесвітньовідомою американською компанією Holtec International, стартувало 2017 року. У грудні 2020-го, у визначені урядом терміни, зведення першого пускового комплексу ЦСВЯП було завершено.

Читайте також: Сховище відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС не постраждало – Енергоатом

У липні 2021 року на замовлення Енергоатома завершили також будівництво 43-кілометрової залізничної колії Вільча – Янів, яка з’єднала ЦСВЯП із залізничною мережею країни. Енергоатом завершив майже двомісячні автономні випробування систем ЦСВЯП у холодному режимі 24 січня 2022 року. Комплексні холодні випробування – без палива - тривали з 26 січня по 4 лютого.

Як повідомляв Укрінформ, Енергоатом вирішив остаточно відмовитися від вивезення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з українських АЕС на переробку та тимчасове зберігання до рф у лютому 2021 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-