Держава має шукати ресурс для нарощування пільгового кредитування бізнесу – експерт

Держава має шукати ресурс для нарощування пільгового кредитування бізнесу – експерт

Укрінформ
Програми пільгового кредитування для українського бізнесу, зокрема аграріїв, необхідно розширювати, щоб сприяти адаптації економіки до роботи в умовах війни.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловив виконувач обов’язків міністра економіки у 2020 році, член правління Благодійного фонду "Я не один" Павло Кухта.

За його словами, розширення можливостей пільгового кредитування разом зі зниженням податкового навантаження на бізнес і програмою релокації виробництв – один із трьох ключових кроків, що сприяють адаптації економіки до роботи в умовах війни.

"Напевно, цей напрямок можна було б посилювати. Але тут є питання до фінансового ресурсу. Країна й так потребує по 5-7 мільярдів доларів на місяць допомоги від партнерів, щоб фінансувати війну та бюджет. Отже, чи спроможна держава й надалі розширювати підтримку бізнесу - питання, відповісти на яке можуть лише фахівці Міністерства фінансів, адже бюджет зараз "закритий", ми не бачимо, які видатки і в яких обсягах здійснюються", - наголосив Кухта.

Читайте також: Уже працюють понад 200 підприємств, переміщених за програмою релокації

Як повідомлялось, за 11-17 квітня в межах державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” малий і середній бізнес отримав 735 пільгових позик на 2,77 мільярда гривень.

Усього від старту програми у 2020 році суб’єкти підприємництва отримали майже 37 тисяч кредитів на понад 96 мільярдів гривень. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-