У ФДМУ анонсували пільги для орендарів держмайна

У ФДМУ анонсували пільги для орендарів держмайна

Укрінформ
Фонд державного майна у співпраці з Міністерством економіки підгодовували проєкт постанови щодо запровадження пільг для чинних орендарів. Документ найближчим часом буде внесено на розгляд Кабінету Міністрів.

Про це передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу ФДМУ. 

"Держава вже запровадила безпрецедентні пільги для бізнесу, повністю оновивши податкову систему та скоротивши регуляції. Відновлення та спрощення процедур оренди держмайна відкриє нові можливості для ведення бізнесу, багато компаній зможуть передислокуватися та продовжити роботу”, - зазначає в.о. голови Фонду державного майна Ольга Батова. 

Так, проєкт постанови передбачає такі зміни:

  • Бізнес, що орендує майно для переміщення, зможе сплачувати пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших 6 місяців оренди. Різниця в орендній платі сплачуватиметься у визначений період після закінчення воєнного стану;
  • Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачено можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям;
  • Не застосовуються обмеження та вимоги щодо суборенди;
  • Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря;
  • Документи за результатами аукціонів підписуються КЕП, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Після ухвалення проєкту постанови, орендарям державного майна за договорами, дійсними станом на 24 лютого 2022 року будуть надані знижки відповідно до регіонів розташування майна, що орендується та можливості повноцінно працювати.

В тому числі пропонується звільнити від орендної плати фізичних осіб та ФОП, призваних або прийнятих на військову службу після оголошення воєнного стану, а також орендарів держмайна, яке розміщено на територіях, де велись та/або ведуться активні бойові дії.

Як повідомлялось, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №7192 про внесення змін до Закону "Про оренду державного та комунального майна", який дозволяє встановити особливий порядок та умови оренди державного майна на час воєнного стану. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-